Recenze Skype lekcí italského jazyka

Share Button
On-line procvičování italštiny s učitelem.

Skype lekce italského jazyka/lektor Gustav Vigato/gramatika, konverzace, písemný záznam.

Recenze Skype italštiny/lektor Gustav Vigato/Skype lekce italštiny a jejich postupné hodnocení: gramatika, konverzace i písemný záznam.

Italštině se momentálně věnuji necelý rok. Od začátku jsem hledal vhodné možnosti reálné komunikace. Mezi jinými jsem prostřednictvím Internetu objevil i webové stránky italstina-vigato.cz , kde byla mj. nabízena i možnost výuky italského jazyka.

Kontaktoval jsem pana Vigata a z organizačních důvodů jsme se tehdy domluvili na způsobu výuky prostřednictvím Skype, což se mi ovšem s odstupem času jeví jako velmi šťastné.

Jednak odpadá nutnost časové režie spojené s cestováním do místa výuky a jednak, a to je ještě zajímavější, tím, že je lekce založena na vzdálené komunikaci, vystupuje do popředí právě fonetická složka jazyka a důraz na porozumění.

Opravdu velkou výhodou je ale písemný záznam z probíhajících chatu, který lekci doprovází a který zapisuje učitel v reálném čase a který následně používám jako doplňující studijní materiál.

Skype lekce italštiny/recenze Skype lekcí.

Skype lekce italštiny/recenze Skype lekcí.

Výuka sama pak probíhá formou nezávazné konverzace založené na modelových větách, které vycházejí z reálného jazyka.

Pan Vigato velmi dbá na detaily větné stavby, významu použitých synonym, na to, aby používaná spojení, obraty a slovní zásoba odpovídaly reálnému jazyku tak, jak je Italy používán v reálných situacích, vyhýbá se umělým frázím typickým pro některé učebnice, vyhýbá se také používání zjednodušených vazeb a obratů, které by u začátečníka fixovaly nevhodné nebo neběžné vazby a v praxi se nepoužívají. Stejně je tomu s použitím správného přízvuku.

Pan Vigato v jedné z našich lekcí použil výrazu „sledovat model předlohy“. Výraz sám mnohé napovídá a zasloužil by si možná samostatného rozboru. V podstatě se ale jedná o to, že v průběhu výuky postupně vzniká jakýsi referenční etalon, ke kterému by měl student směřovat v průběhu svého studia.

Lekce Skype považuji v tomto ohledu za ideální způsob jak toho docílit, je-li pro  studenta, důležitá i časová a místní flexibilita.

P. N. 

Odolena Voda

9.11.2012

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.