Passato remoto/Minulý čas vzdálený

Share Button

Passato remoto/Minulý čas vzdálený. Italské časy minulé. 🙂

Definice

Je čas minulý, ale obrácený do vzdálené minulosti, vyjadřuje tedy děje hodně vzdálené, nebo děje ne např. tolik vzdálené, ale nemající již na přítomnost vliv – tak jako naopak passato prossimo „stále má“. 🙂

Výskyt/Použití

Říká se mu jinak také čas „knižní“, takže se jej využívá v textech knih pojednávající o historii, nebo nějaké ne přímo přítomnost ovlivňující minulost.

Nadále je časem využívaným v některých regionech jižní Itálie či Itálie Emielie-Romagne jako času živého, běžně používaného.

Příklady použití:

Živé vs. neživé časy v italštině – remoto jako živý čas

Příkladem neživého času může být italské passato remoto – minulý čas vzdálený, ten se na rozdíl od některých jižanských regionálních výjimek nepoužívá. Je časem knižním, časem „historických událostí“, anebo ve výjimečných případech časem používaným, ale tam, kde skutečnost proběhla a nemá již další vliv na přítomnost.

S remotem se také setkáme u starších italských mluvčích, ti jej ve své italštině použvají: Mi disse – Řekl mi.

 

 

------------------------------------------------ MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.