Uplatnění italštiny v praxi

Share Button

Italština v Praxi.

Italština ve světě.

Italština pro samouky. Lektor italského jazyka Gustav Vigato
Italština pro samouky. Lektor italského jazyka Gustav Vigato

Kde všude se italštinou mluví ve světě

Podle neoficiálních zdrojů italštinu na celém světě ovládá až 120 milionů mluvčích. 60 milionů jich připadá přibližně na Itálii, dalších 5 milionů v Evropské unii (nejvíce země jako Albánie, Rumunsko, Česká Republika) a zbytek připadá na světovou populaci emigrantů italského původu v Argentině.

Italština se tak řadí na 10 – 19 (19 připadá na oficiální statistiky) místo v četnosti užití ve světové rodině jazyků. Italština patří mezi nejzvukomalebnější jazyky světa.

Naučit se italštinu, jako například druhý cizí jazyk ještě po angličtině, může být pro vás obrovská výhoda. Proč studovat italštinu? To se dozvíte v následujícím odstavci.

Kde všude se italštinou mluví v ČR a čím je italština u nás

Italština je velmi oblíbeným jazykem pro svou zvukomalebnost. Naprosto ojedinělá je skutečnost vztahující se k našemu hlavnímu městu, Praze. Situace utvářející se po staletí a zformovaná hlavně posledními desetiletími je daná obchodně-historickými okolnostmi, v jejichž kontextu došlo k bohatému rozvinutí obchodních vztahů mezi Itálií a Českou republikou.

Tento fakt poskytuje italštině široké uplatnění v nejrůznějších odvětvích. Realitou je, že Italové patří k velmi početné skupině cizinců – vlastníků nemovitého majetku v ČR. Stovky až tisíce obchodních společností zakládají na území ČR právě Italové.

To činí ze znalosti italštiny opravdový nástroj pro výkon mnoha zaměstnání. Export, import, ale i na půdě neziskových organizací, škol a dalších institucí, tam všude lze s italštinou najít pracovní uplatnění.

Kde všude se italštinou mluví ve světě

Podle neoficiálních zdrojů italštinu na celém světě ovládá až 120 milionů mluvčích.

60 milionů jich připadá přibližně na Itálii, dalších 5 milionů v Evropské unii (nejvíce země jako Albánie, Rumunsko, Česká Republika) a zbytek připadá na světovou populaci emigrantů italského původu v Argentině. Italština se tak řadí na 10 – 19 (19 připadá na oficiální statistiky) místo v četnosti užití ve světové rodině jazyků.

Italština patří mezi nejzvukomalebnější jazyky světa. Naučit se italštinu, jako například druhý cizí jazyk ještě po angličtině, může být pro vás obrovská výhoda. Proč studovat italštinu? To se dozvíte v následujícím odstavci.

Kde všude se italštinou mluví v ČR a čím je italština u nás Italština je velmi oblíbeným jazykem pro svou zvukomalebnost. Naprosto ojedinělá je skutečnost vztahující se k našemu hlavnímu městu, Praze.

Situace utvářející se po staletí a zformovaná hlavně posledními desetiletími je daná obchodně-historickými okolnostmi, v jejichž kontextu došlo k bohatému rozvinutí obchodních vztahů mezi Itálií a Českou republikou. Tento fakt poskytuje italštině široké uplatnění v nejrůznějších odvětvích. Realitou je, že Italové patří k velmi početné skupině cizinců – vlastníků nemovitého majetku v ČR.

Stovky až tisíce obchodních společností zakládají na území ČR právě Italové. To činí ze znalosti italštiny opravdový nástroj pro výkon mnoha zaměstnání. Export, import, ale i na půdě neziskových organizací, škol a dalších institucí, tam všude lze s italštinou najít pracovní uplatnění.

 

------------------------------------------------ MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny Audio knihy v Italštině