Odborné technické překlady

Share Button

Technické překlady z nejodbornějších oborů lidské činnosti:

Z pohledu překladatele technických textů

Za dobru působení na trhu s italskými překlady, jsem zaznamenal zcela jistě určitý posun v tématu, jako takovém. První průkopníci považovali deklaraci „technických překladů“ za něco kosmického. Jednoduché technické, manuály, ano zvládne / ale také klidně nemusí, i řekněme, ne např. úplný odborník na určité téma. Takovými určitými tématy, by mohla být: energetika, složité zásobovací soupravy, stavební dokumentace. To vše jsou opravu témata, kde je nutná určitá praxe nejenom. Sofistikovaná slovní zásoba a zejména v posledním případě „především znalost práva a legislativy“ přičemže tato navazuje na technická provedení staveb.

To už může být jistý oříšek

A doporučujeme Verifikovaného soudního tlumočníka (ten může vyhotovit anebo potvrdit i soudně), technika, zkušeného rodilého mluvčího (ale ne ledabylého Itala, který si přijel do ČR pokecat italsky a zakládá si na tom kariéru)… a především toto vše opředeno vlastností Velmi pečlivého překladatele.

Za obyčejnější překlad, pak lze považovat např: 

Tam všude, se legislativní znalost, vysoká míra odpovědnosti dá i odpustit. Jinde a výše, nikoliv.

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině