Studium italštiny v ČR

Share Button

Nejčetnější varianty studia italštiny v Čechách. Instituce, školy, možnosti a jejich popis a hodnocení ve smyslu možnosti získání určitých znalostí z italštiny.

Informace, které chtějí lidé slyšet a které jsou tím co lidi ve vztahu k italštině vytváří. Hodnoty nabitých znalostí a jejich využití v praxi.

České vysoké školství a italština.

Otázka možná vysokého školství samotného pro sebe a tedy otázka „sama pro sebe“, ale nechce se bavit výhradně o něm. Osobní zkušenost s italštinou na VŠ je a je silně subjektivní, dána vlastním postojem a vlastním „životní příběhem“, který danou VŠ ovlivnil a ta ovlivnila jeho – příbeh italštiny a příběh italštiny na těchto stránkách. Obecně lze říci, že studium je dosti nudné, ale obecnost je jev davový a já sám se nadšence davového typu nepovažuji, proto opakuji, že pocit a zážitek byl silně subjektivní a tomu odpovídá i metoda kterou učím (a i VŠ bude taková, co si z ní dotyčné individuum veme) a můj model přístupu ke klientovi – klientce, vždy také velmi osobní a vyvíjející se v čase – tak jak lekce italštiny běží. Lekce jsou mimochodem svižné a nikdy se jedna nepodobá druhé, to je to co dělá nejmenší problém. Největší problém je totiž zopakovat něco stejně dvakrát a tomu nás právě vysoké školství a školství obecně učí – tedy opakovat a být řadovým kopírovačem.

Italština na jazykových školách.

No a jde se dál a jak řekl klasik: babo raď. Soudružka učitelka v jazykové škole má totiž, nebo může mít velmi podobné ambice jako ta na vysoké, ale rád bych se mýlil. Lektor může být bůh, stejně tak jako propadák a já všem přeji, aby našli svého boha co je osmělí a co jim ukáže, že italština není žádný problém. Italština si“ totiž „parla da sola„, když se chce a když je podporováno. Obecně jazykovky – a hlavně ty v Praze – a dalších velikých městech nabídnou bohatý přehled tabulkových kurzů, kdo na nich učí osobně nevím, ale jazykový kurz jsem jednou na jazykovce zažil – byla to první a poslední hodina strávená v tom prostoru.

Italština a soukromí lektoři.

Kapitola sama pro sebe a víte proč? Já jsem totiž tou kapitolou, takže psát sám o sobě? Věřím, že přímo i nepřímo tak činím na těchto stránkách dostatečně a míra mého zájmu k vám promluví na té nejvyšší úrovni, té která je shodná s mírou zájmu na vaší stráně a velmi brzy se tedy uslyšíme či uvidíme. Lektorů italštiny v ČR osobně moc neznám, ti kteří zde jsou, buď nemají na internetu dobrou reklamu, nebo volí jiné systémy propagace či jsou zmíněnými soudruhy a soudružkami ve výše zmíněných svatostáncích vzdělání. Podnětné reakce lektorů, kteří nyní křičí a chtějí mi něco povědět rád přijmu v diskuzi na této stránce.

Studium italština v Itálii.

Ó, božská Itálie (jak by pravil klasik, totiž zesnulý profesor historie, který neměl sice doktorát z italštiny, ale naučil jsem se toho od něj také dost)! Jak pro koho a jak kde, studium italských reálií je také studiem vlastního svědomí a vlastní duše, charakteru a toho co mi má Itálie říci. Otázku, že je Itálie na smyslové vjemy zemí zajímavou nebudu snad na těchto stránkách žádnou fádní metodou rozvíjet, ale zaujmu kritický postoj a budu od studentů italštiny chtít, aby udělali to samé, aby napsali, co se jim v Itálii nelíbí, nebo to je zklamalo, nebo naopak překvapilo. Čím více expresivní pojetí a vyjádření vlastních dojmů, tím více jsme jisto jistě na hodině italštiny a na hodině italského temperamentu, ten je živý a hýbal dějinami Itálie od samých počátků, kdy lze tyto dějiny zachytit.

Italština životem v Itálii.

Život mě v Itálii naučil. Žil jsem jej podle vlastního určení a moje cesta byla přesně taková jaká měla být. Opět se budu těšit na případné dotazy toho, jaké to v Itálii může být a jaké jsem to tam měl já, nebo si velmi rád poslechnu, co v Itálii potkalo vás, nebo jak Itálii chcete skrze italštinu ještě potkat vy, okusit ji a možná i trošku pochopit a klidně opět jen subjektivně a na základě vašich předpokladů. Možnosti samostudia italštiny. Silný argument, když je silný člověk. Silný člověk totiž může disponovat i silnou vůlí. Opravdu silná vůle je předpokladem pro každé studium, nebo cíl a u studia jazyků a italštiny to platí dvojnásob. Možností jak studovat jako samouk je také nepřeberné množství a situace, náhody či prožitky, které povedou k zažití pocitu s názvem „italština„, těch může být nekonečné množství. Učebnice pro samouky a italské reálie v příkladech.

Vhodné pro samostudium i jako doplňkové materiály při jiné formě studia italštiny.

Učebnice italštiny pro samouky – v celku nudná kniha, pokud student zrovna není precizní technik. Techniku, tu totiž vykládá téměř bezvadně. Osobně doporučuji knihou projít jako při konzumaci italského salátu a pokud se tak opravdu stane, tak z ní salát také zůstane. Ve chvíli, kdy jsou popsané stránky a bílá místa v celé učebnici – i mimo cvičení – je dosti dobře možné říci o studentovi, že studoval dobře. Jistě si také dělal poznámky a popsal desítky sešitů. Italštinu možná v mezičase okusil v Praxi, nebo na Skypu či jiné komunitní celosvětové síti. Nebudu vůbec nudný a zbytek učebnic a jejich popisu si odpustím. Jistě se k nim dostaneme při společné řeči italštinou a naložím vám z nich, že vám z toho bude možná trošku nevolno. Je to totiž i přes předchozí básničku pěkná makačka. Přeju hodně zdaru všem! No a k těm reáliím snad podotknu, že jsou opět zde, stránka je jedna veliká reálie a člověk, který ji tvoří vlastní (sloveso) „vlastní (přídavné jméno)“ autorská práva na know-how toto příběhu zvaného italština.

Tak už víte kde jste? V italštině!

Na těchto stránkách naleznete také zajímavosti ze světa italštiny a Itálie a pevně věřím, že vaše podnětné komentáře vytvoří prostor k tématu, které vás zajímá. Autorem příspěvku je doktor italštiny Gustav Vigato.

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině