Othelo píše a žádá překlad dopisu do italštiny pro svou milenku

Share Button

O to vlastně je ten hluboký cit, o němž tu mluvíš? Musíš ho cítit, to znamená, že jej necítíš. Máš alespoň představu, co cítím já? Nebo to není důležitý? Dobře, tak počkáme, až jej zachytíš.

Dlouho jsem nechápal, proč jsem tak často obviňován z nestálosti právě těch citů, lidmi, kteří city z nějakého mě naprosto neznámého důvodu nejvíce opovrhují a pouští se do mě v okamžiku, kdy je dožene vlastní minulost. Jako bych byl za ni zodpovědný.

Povím ti, co se stalo. Ta událost v mém emočním světě, která dost vyděsila i mě v tobě prostě zabila, co jsi cítila. Ačkoliv jsem dokola opakoval, že nevím, proč se to stalo, bylo se mnou jednáno, jako bych to přímo úmyslně dělal (nebo si to dokonce i vymyslel).

Následně jsem byl hozen přes palubu a byla mi vysvětlena spousta věcí (kromě jiného třeba i to, že snad ten vztah trval velmi krátce a pro mne jistě nebude absolutně žádný problém nahradit jej vztahem s jinou osobou – přece na to vypadám ne?).

Kdo do hajzlu jste, že takhle chcete rozhodovat o mých citech, aniž byste měli nějaké povědomí o těch vlastních?

Teď vlastně stojím před tribunálam, který se rozhoduje o tom, zda mi bude odpuštěno. Odpuštěno něco, co jsem nezpůsobil vědomně. Dokonalé!!! Jako v nějaké debilní realityšou v níž se rozhoduje o tom, zda postoupím do vyššího kola (Promiň, ale nemáš ten správný účes synu a nejsi dost nadšený z cukrového rauše, který tady všichni vzýváme).

Po vzoru západní kultury tady vznikají dokonce skupiny žen, které tvoří onen tribunál na každého chlapa s nímž se setkají. A protože jde o to, že by s ním měla mít jedna z nich vztah a ostatní by mu záviděly, tak se nakonec shodnou na tom, že jeho největší chyba je, že nosí koule a ptáka.

Seberou mu veškerou sebedůvěru, která se odrazí na jeho schopnosti fyzicky milovat a pošlou jej do světa hledat další takovou skupinu. To proto naše poslední setkání bylo korunováno náhlými problémy udržet erekci. Nejcitlivější část na mě je zrovna ten pták a ten už bohužel zjistil, že ukončuješ vztah a snaží se mě varovat.

Stojím před tvým tribunálem a co se týče očekávání jeho verdiktu, ale problém spočívá v tom, že před ním nestojím poprvé.

SLOVÍČKA Z LEKCE O OTHELECH:

cit – sentimeto
souzen – giudicato
následně – in seguito
paluba – bordo
absolutně – assolutemente
hajzl – cesso (ne člověk ale toaleta (vado al cesso – jdu na hajzl)
západní – occidentale
sebedůvěra – sicurezza di sé / sicuro di sé stesso

ROZDĚLOVNÍK TÉMAT: