Ricchi e Poveri – Mamma Maria 1983

Share Button

Ricchi e Poveri, což v překladu znamená „Bohatí a Chudí,“ je italská popová hudební skupina, která byla založena v roce 1968. Skupina se stala jedním z nejznámějších hudebních exportů Itálie, a její hit „Mamma Maria“ z roku 1983 je jedním z nejzapamatovatelnějších.

Skladba „Mamma Maria“

Hudba a Text

„Mamma Maria“ je veselá popová skladba s prvky italského folklóru. Melodie je nakažlivá, a text, který je zpíván v italštině, vypráví příběh lásky a touhy.

Vydání a Úspěch

Skladba byla vydána v roce 1983 a rychle se stala hitem v celé Evropě. Dosáhla vrcholných příček hitparád v několika zemích, včetně Německa, Švýcarska a Švédska.

Hudební Video

Hudební video pro „Mamma Maria“ odráží atmosféru skladby – je plné radosti, tance a italského šarmu.

Ricchi e Poveri: Historie Skupiny

Počátky

Skupina byla založena v roce 1968 ve městě Genua. Původně čtyřčlenná sestava se později zredukovala na trio.

Další Hity

Kromě „Mamma Maria“ skupina vydala řadu dalších hitů, jako „Sarà perché ti amo“ a „Voulez-Vous Danser.“

Odkaz

Ricchi e Poveri se stali jednou z nejúspěšnějších italských popových skupin, jejichž hudba zůstává populární po celém světě.

Vliv a Dědictví

„Mamma Maria“ a ostatní hity Ricchi e Poveri představují zlatou éru italské popové hudby. Skladba „Mamma Maria“ je dodnes často hrána na tanečních podiích a v rádiích, a je připomínkou bezstarostné radosti a energie 80. let.

Závěr

„Mamma Maria“ od Ricchi e Poveri je nejen hudební poklad, ale také klenotem italské popové kultury. S nakažlivou melodií a radostným textem tato skladba připomíná, proč italská hudba má tak speciální místo v srdcích mnoha lidí po celém světě. 🎶🇮🇹

------------------------------------------------ MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.