Předpona „sotto“ pro italský jazyk

Share Button

Předpona „sotto“ je jednou z nejčastěji používaných předpon v italském jazyce a má širokou škálu významů a funkcí. Zde je několik příkladů:

  1. Místo nebo poloha: Předpona „sotto“ se často používá k vyjádření místa nebo polohy „pod“ něčím. Například „sotto il tavolo“ znamená „pod stolem“, „sotto la sedia“ znamená „pod židlí“ nebo „sotto il sole“ znamená „pod sluncem“.
  2. Časový rámec: Předpona „sotto“ může také vyjadřovat omezení nebo časový rámec. Například „sotto una settimana“ znamená „do týdne“ nebo „sotto Natale“ znamená „před Vánoci“.
  3. Hladina nebo stupeň: Předpona „sotto“ se používá také k vyjádření nižšího stupně, hladiny nebo intenzity něčeho. Například „sotto zero“ znamená „pod nulou“ (teplota), „sotto la media“ znamená „pod průměrem“ (statistika) nebo „sotto voce“ znamená „potichu“ nebo „tiše“.
  4. Autorita nebo podřízenost: Předpona „sotto“ může také indikovat autoritu nebo podřízenost. Například „sotto il comando“ znamená „pod velením“ nebo „sotto il controllo“ znamená „pod kontrolou“.

Je důležité si uvědomit, že předpona „sotto“ se může měnit a přizpůsobovat podle zvukového spojení s následujícím slovem. V některých případech může dojít ke změnám ve slově samotném, aby se zachovala pravidla italské fonetiky a výslovnosti.

Předpona „sotto“ je tedy běžnou součástí italského jazyka a přispívá k bohatosti slovní zásoby a vyjadřování různých významů v různých kontextech.

------------------------------------------------ MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)