Jaké úrovně italštiny v České Lípě učím

Share Button

Sudeťácké terno 2011 !

Italština v České Lípě

Italština v České Lípě

Jaké úrovně italštiny učím

V České Lípě učím všechny úrovně italštiny. Dodávám samozřejmě, že dělení studia cizích jazyků do úrovní je pouze rámcové, nejdůležitější je se přizpůsobit studujícímu a procvičovat s ním ve výuce italštiny to, co je pro něj slabým místem, nebo to v čem se chce sám zlepšit. Při výuce italštiny se snažím každému vysvětlovat vše, co je třeba, aby italštině dobře rozuměl už od samého začátku studia, podávat věci v souvislostech a samozřejmě dělám vše pro to, aby žák začal mluvit co nejrychleji a nestyděl se.

 

Co výuka italštiny v České Lípě zahrnuje

Výuka obsahuje: italskou gramatiku, italské reálie, italskou konverzaci, italské mluvnické obraty a úzus. Úzus je jakýmsi frazeologickým standardem, který používá současná italština. Takový standard, kterému lidi mezi sebou rozumí a používají jej. U výuky italštiny to znamená, že i když se italsky učíte třeba v České Lípě, nebo v Praze, máte stále jedinečnou šanci pochytit jakousi originalitu a jazyk poté alespoň částečně autenticky používat, domluvit se s italskými rodilými mluvčími a rozumět jim.

Jak studenty do různých úrovní řadím

Nejčastěji tak, že si s nimi rovnou promluvím italsky a to i když říkají, že italsky neumí. Každý totiž umí trochu italsky, alespoň pouhé „si´“, nebo „no“ ovládá snad každý. Další konverzace je jen na mě a na studentovi, jak na ni bude reagovat. Mám ale dobré zkušenosti s tzv. „hozením rovnou do vody“, samozřejmě ale se zpomaleným tempem u kterého jsem si jist, že se student chytne a začne mi v jednoduchých větách italsky odpovídat.

Takto tedy řadím studenty do různých úrovní italštiny a v lekci již žádné jiné dělení nečiním, zkrátka na něm netrvám. Postupně k větám přidávám další a dělám pro studenta poznámky z lekce. Vysvětlíme si společně i nějakou gramatiku a lekce má tak nejlepší účinek. Učí vás totiž ihned italsky uvažovat!


 

Mrkněte také na naše Audio knihy v Italštině