Seznámení v italštině: Od „piacere“ po „egregi signori“

Share Button

Seznámení je základním kamenem komunikace a italština má svou vlastní jedinečnost, pokud jde o tento akt. Pokud se chystáte navštívit Itálii nebo se setkáváte s Italů, může se vám hodit znát základní fráze a etiketu týkající se seznámení. V tomto článku vám představíme několik základních italských frází, které vám pomohou lépe pochopit italskou kulturu.

  1. Piacere Když se setkáte s někým poprvé a chcete říci „rád vás poznávám“, použijete slovo „piacere“. Při seznámení může někdo říci: „Piacere, Mario.“ Což znamená „Rád vás poznávám, jsem Mario.“ Odpovědí na tuto frázi je často jednoduše „Piacere,“ což v podstatě znamená „rád vás poznávám také“.
  2. E´ un piacere tutto mio Pokud chcete být trochu zdvořilejší a zdůraznit, jak moc jste rádi, že někoho poznáváte, můžete říci „E´ un piacere tutto mio“. Tato fráze v překladu znamená „Potěšení je na mé straně.“
  3. Egregi signori Tato fráze je často používána na začátku formálního dopisu nebo projevu a znamená „Vážení pánové“. Je to klasická formulka, kterou můžete vidět v obchodních dopisech.
  4. Egregi signore e signori Obě tyto fráze jsou variace na výše uvedenou a znamenají „Vážení páni a dámy“ respektive „Vážené dámy a pánové“. Tyto fráze ukazují hluboký respekt k adresátům, ať už v dopisech, projevech či v prezentacích.

Závěrem, seznámení a způsoby, jakými můžete vyjádřit svůj respekt v italštině, jsou nejen slovní, ale také kulturní a společenské záležitosti. Ať už se setkáváte s Italů na obchodním jednání, ve veřejném prostoru nebo v osobním životě, znalost těchto základních frází vám může pomoci vytvořit pozitivní první dojem.

Pokud máte zájem o další informace nebo potřebujete konkrétní lekce italštiny, neváhejte kontaktovat zde. Buona fortuna! 🇮🇹🍀👋.

Nádherná východní krasavice v srdci Itálie (v italských NIGHT?) 🇮🇹💙 Uprostřed malého italského města, kde staré kamenné uličky křižují sluncem prozářené náměstí, se zjevuje podmanivý pohled. Jde o mladou ženu, která se od ostatních liší svou oslňující východní krásou. Její zlaté vlasy, krátké a moderně sestříhané, lehce splývají kolem dokonale tvarované tváře, kterou zdobí jiskřivé modré oči 🌊. Tyto oči, hluboké a intenzivní, vyprávějí příběh někoho, kdo pochází z jiné země, ale našel svůj domov v srdci Itálie. Každý český student, který přijede do Itálie za vzděláním a za účelem osvojení si pokročilých znalostí italštiny, nemůže přehlédnout její jedinečný šarm. Představte si, že po letech studia a tvrdé práce konečně dorazíte do Itálie a setkáte se s touto ženou, která vám může nabídnout mnohem víc než jen jazykovou výměnu. V těch jiskřivých očích vidíte odraz italské kultury, historie a vášně, a uvědomujete si, že vaše dovednosti mluvit italsky mohou udělat ten největší kulturní dojem. A kdo ví, třeba právě díky vašim znalostem italštiny a ochotě dozvědět se více o její kultuře může vzniknout přátelství, nebo i něco víc 💑🌹.

------------------------------------------------ MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)