Italský konjuktiv

Share Button

Konjunktiv v italštině. Italský konjunktiv – proč je českého studenta toliko nepochopitelnou záležitostí?

Italský konjuktiv – učitel italštiny.Co je italský konjunktiv

Konjunktiv v italštině je slovesný čas vyjadřující slovesem stav mysli, jejíž podoba je spíše výrazem přání – požadavek, přání, pochybnost, subjektivní zabarvení emocemi.

Kdy italský konjunktiv používáme

Tam kde vyjadřujeme přání:

Tam kde vyjadřujeme pochybnost:

Kolik existuje druhů konjunktivů v italštině

V italštině existuje Konjunktiv přítomný, Konjunktiv minulý, Konjunktiv imperfekta, Konjunktiv trapasata. Všechny konjuktivy patří mezi tzv. živé časy, tedy používají se. Iluze, že konjunktiv (protože je „těžší se ho naučit“) se nepoužívá, je špatně. Pokud jej nepoužívám, nemluvím dokonale italsky. Nikdo nechce italsky mluvit, jako správná Čecha.

SHRNUTÍ DRUHŮ KONJUNKTIVŮ: 

 

MOŽNÁ VÁS TAKÉ ZAJÍMÁ: 

 

 

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině