Italská zájmena, příslovce, přídavná jména

Share Button

Italská zájmena, příslovce, přídavná jména. NESSUNO, (bello, buono, quello). Nessuno ve významu NIKDO, NIKOHO se tvarově nemění:

Předchází-li nessuno před slovesem záporová částice, NON odpadá, Nessuno parte. Ve vyznamu ŽÁDNÝ má koncovky shodné s neurčitým členem a nemá množné číslo: Nessun ragazzo, nessun uomo, nessuno studente, nessuna donna, nessun’italiana, Non parlo nessuna lingua straniera (chová se stejně jako přídavné jméno bello, buono a zájmeno quello – pokud stojí až za podstatným jménem mají pravidelné tvary).

Jak fungují italská příslovce 

Italská zájmena, příslovce, přídavná jména. BUONO – v podstaveni před podstatným jménem se v jednotném čísle chová jako člen neurčitý: un buon commercio, un buon autore, un buono studente, una buona macchina, una buon’atrice. * v postavení za podstatným jménem a v množném čísle má pravidelné tvary:

Tak co máte v tom alespoň trošku jasno? Studium italštiny kvalitně si vyžádá mnoho času, s tím je nutno počítat. Dělat 5 gramatických slov ne v každé větě ale v každém slově není žádné umění. Umění je ovládnout základy kvalitně a na nich pak kvalitně stavět.

 

------------------------------------------------

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)