Skype inspirace (Určeno pro Vás)

Share Button

Italština po Skypu s lektorem. Skype italština – mýtus, nebo živoucí skutečnost?

Skype lekce italštiny
Skype lekce italštiny

Lektor italštiny po Skypu

Po Skypu to zvládá, je věrohodný a dokáže tedy i Vám, že to také zvládáte – totiž být v italštině svoji a jistí.

Je to o lektorovi

Myslíte si to také? Tomu jste ale jen zatelefonovali a poprosili ho, aby Vám podal v italštině pomocnou ruku. On na to kývnul a teď jde stejně zase jen o Vás – on to ví a učí zase jen Vás.

Žádáte-li Skype lekci italštiny, kontaktujte učitele ZDE. 

Ano, především Vás

Vy jste hlavním tématem. Učitel Vám pomůže rozprostřít Vaše současné myšlení do italštiny. Udělat italskou projekci Vašeho současného života a Vy se v té projekci budete vyjadřovat.

Hlavní roli hrajete zase jen Vy

Tak to je. Italština a Vy a na okraji Váš lektor, ten Vám je prostředníkem. Volí prostor a čas, udržuje čerstvé a pravé. Čerstvé jako správně mluvená italština a ta se dá po Skypu mluvit i špatně, ale to se vám nestane. Učitel Vás drží – opraveje Vás a Vy se dostáváte přesně tam, kam je potřeba – do italského světa.

Váš lektor s Vám drží tempo – nebo Vám ho diktuje?

Ano, vzájemně se ovlivňujete a lektor hlídá linii, vy nemáte čas – vy mluvíte italsky, používáte nový jazyk! On Vás tedy jen drží, abyste nešlapali vedle – od tématu. Tématem jste Vy sami, nic víc není třeba, žádné knihy, ani přílišného poučování – toho stačí tak akorát, abyste zase jen mluvili a od mluvení příliš neutíkali.

Italština se Vám dostává pod kůži – cítíte ji. Elementární konverzace:… „Come va? Come si chiama? Perché desidera studiare l´italiano?„. Ano, tyto věty procítíte již první lekci po Skypu.

Italsky se naučíte, nekoliv jen budete učit, nebo snad dokonce chodit do nějakého kurzu

Pravidlo = garance. Lekce italštiny na Skypunení bezduchým plácáním, lekce italštiny po Skypu učí. Lektor Vás naučí, jak se učit, jak se naučit, jak se domluvit a jak italsky myslet i bez lektora – po Skypu

(30 minut – 1 – 2 krát týdně)

Stačí to?

Ano, stačí! Dvakrát je samozřejmě účinnější a k tomu všemu také zjistíte dovíte Co? Jak? Kde? Sami! Zkrátka si vytvoříte Váš italský svět a v něm vystavíte kámen po kameni…– po Skypu.

Skype adresa pro italštinu: gustav.vigato

Malý italsko – český slovníček k tématu:  

 

------------------------------------------------

Audio knihy v Italštině