Lektor italštiny Gustav Vigato

Share Button

Lektor jazyka – Gustav Vigato, kontakt vigatogustav@seznam.cz

Po velmi osobním pobytu v Itálii, který byl prolnut více než 70-ti cestami tam a zpět, podnikání ve vlastním obchodě (dovoz a prodej italské dámské obuvi, dovoz a prodej elektronických zařízení, obchodnodvání s komoditatmi, zprostředkování obchodu pro jiné firmy), a v neposlední řadě také intenzivní pobyt v italské rodině s přihlédnutím k osvojení si pasivní znalosti – porozumění i 3 italským dialektům (benátský, piemontský a dialekt oblasti Reggio-Emilia), jsem se cítil dostatečně nadopovaný praktickými jazykovými dovednostmi. Začal jsem cítit, že bych chtěl v životě vykonávat nějaké trpělivé povolání, které si vyžaduje soustředění. V roce 2004 jsem se přestěhoval do Prahy, a začal jsem se hojně věnovat teoretickému zvládnutí italštiny: jsem absolventem SJZ.

CHRONOLOGIE STUDIA ITALŠTINY:

Studoval jsem italštinu na dvou vysokých školách a velmi mnoho času trávil studiem psané a odborné italštiny, zpracovával jsem slovní zásobu pro mou budoucí překladatelskou kariéru, studoval gramatiku, četl knihy a pak… jednoho dne to přišlo a stal jsem se učitelem italštiny.

Praxe v Praze:

Teoretické i praktické znalosti se snažím předávat dál a výuka se mnou není jen bezduché klábosení, vše má svůj řád a jsem nekompromisně přesný – dělám to totiž pro vás. Má hlava funguje jako záznamník, který při konverzaci zaznamená každé vaše slovo, pak vám jej přehraje a nabídne vám popřípadě lepší varianty, nebo vás pochválí.

Jaké tak používám k výuce italštiny knihy a jakou techniku k překladům: Ve výuce umím být velmi flexibilní a při překladech hojně a rychle využívám moderních informačních technologií. Pro překlady používám osobní počítač HP Probook 4525s – Quad Core, elektronických slovníků Langsoft a překladatelského software Trados.

Ve výuce preferuji učebnici Italština pro samouky, kvůli její přehledné gramatice, která tak vyváží hodiny strávené převážně praktickou italštinou.

Kvalita:

Pokud hledáte kvalitu a zcela osobní přístup, jistě se obraťe právě na mě.

Kde mě zastihnete:

K zastižení jsem pro Vás v Praze na Vinohradech, kde jsme otevřeli malé
centrum pro výuku italštiny, nebo na E-mailu: vigatogustav@seznam.cz.

Co nadále na stránkách o výuce italštiny najdete (stav do roku 2011):

 

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině