Jazyková poradna

Share Button
Jazyková poradna pro italštinu

Jazyková poradna pro italštinu

Co je jazyková poradna italštiny

Jazyková poradna italštiny je místem, kde je zdarma odpovídáno na dotazy typu: jak studovat italštinu, konkrétní mluvnické problémy v italštině; nebo na dotazy týkající se italské gramatiky, konverzace.

K čemu je poradna dobrá

Poradna výuky italštiny může sloužit lidem, kteří z nějakého důvodu preferují studovat italštinu jako samouci, nebo pro lidi, které italština zajímá z nějakého jiného důvodu a mají ohledně italštinyotázky, na které jinde nenašli odpověď.

Co přesně v jazykové poradně italštiny

V italské jazykové poradně se odpovídají dotazy týkající se italské gramatiky, italských reálií a dotazy na okolnosti související s itaštinou, nebo itálií nějak jinak, např. obecně. K italské gramatice se odpovídají dotazy týkající se: italských podstatných a přídavných jmen, italských zájmen. Nadále poradna odpovídá na dotazy týkající se italských sloves a jejich skloňování a časování, odpovídá na dotazy týkající se slovosledu v italské větě a vyjadřovacích prostředcích.

Nadále poradna řeší dotazy na italské věty a fráze, na správný pravopis a na správně mluvenou italštinu. Jazyková poradna pro italštinu odpovídá na otázky týkající se skutečné podoby používaného jazyka a na to, jak se skutečně v Itálii hovoří, co je gramaticky správě, nebo naopak nesprávně.

Jak se odpovídá v jazykové poradně italštiny

Především prakticky, italská jazyková poradna je pro lidi, pro laickou i profesionální veřejnost a dle toho také odpovídá. Snaží se odpovídat a vždy uvést praktický příklad. Ohledně dotazů odnorných pak přizpůsobí odpověď otázce. Praktický příklad do italské jazykové poradny = praktická otázka. Praktické otázky na italský jazyk, gramatiku, fráze, věty, převládají a jsou tedy zodpovídány zase jen prakticky.

Jak rychle se odpovídá do italské jazykové poradny

V jazykové poradně pro italštinu se odpovídá velmi rychle, nebo dle časových možností. Počet zasílaných dotazů do jazykové poradny není nijak limitován. Každý zajímavý dotaz, který se v poradně ještě nevyskytuje bude zveřejněn.

Kdo odpovídá v italské jazykové poradně

Gustav Vigato

Na každý dotaz odpovím

Opravdu na každý, váš dotaz do italské jazykové poradny se zaznamenává v systému, jakmile je schválen a zodpovězen, zobrazí se na stránce s dotazy a systém vám také zašle kopii odpovědi na vámi uvedený E-mail.

------------------------------------------------

Audio knihy v Italštině