Jedete do Itálie a máte sen a nechcete nakonec koupit v Itálii kůlnu?

Share Button

Slovo „baracca“ v italštině má význam „bouda“ nebo „baráček“, ale spíš také doslova „kůlna“. Je to slovo, které se používá pro označení provizorního a jednoduchého obydlí, často na venkově nebo ve venkovských oblastech. Může se jednat o malou chatrč, nekvalitní domek nebo provizorní stavbu bez moderních vybavení.

Název „baracca“ může být používán i ve figurovém smyslu pro označení neupraveného nebo nezajímavého místa nebo prostorem, který nepůsobí dojmem kvality nebo pohodlí.

Výraz „baracca“ se často používá i v různých idiomech a výrazech v italském jazyce, kde může mít specifický význam založený na kontextu.

Zde je krátká studie tohoto slova:

Etymologie: Slovo „baracca“ pochází z italského slova „barocco,“ což znamená „provizorní“ nebo „nezdobený.“

Použití:

  1. Význam „bouda“: V tomto smyslu se slovo „baracca“ používá pro jednoduché, nekvalitní a malé obydlí, jako je chatrč, bouda nebo chýše, často postavená z provizorních materiálů.
  2. Figurativní použití: Ve figurovém smyslu se může slovo „baracca“ používat pro označení místa nebo prostoru, který působí neupraveně nebo nezajímavě, bez moderního vybavení nebo pohodlí.

Idiomaty a výrazy:

Celkově řečeno, slovo „baracca“ v italštině je spojeno s pojmem „bouda“ nebo „provizorní obydlí,“ ale může mít také figurativní význam pro označení neupraveného místa nebo situace, které nepůsobí dojmem kvality nebo pohodlí.

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)