Vyjadřování pádů v italštině

Share Button

1. pad, kdo co BEZPREDLOZKOVY (La statistiche diconi che una pecentuale abbastanza alta dei giornalisti oggi sono donne.)

2. pad, koho čeho PREDLOZKA “DI

3. pad, komu čemu PREDLOZKA “A

4. pad, koho co BEZPREDLOZKOVE

5. pad, oslovujeme BEZPREDLOZKOVE

6. pad, o kom o čem VZDY PREDLOZKOVY

7. pad, kým čím a) jde li o jmenny prisudek – BEZPREDLOZKOVE a casto i bez clenu (Fu principalmente pittore di soggetti storici).

b) RUZNYMI PREDLOZKAMI – nejcasteji Da, Con (E’ stato abbagliato dai fari di un automezzo. Il belissimo lungomare è attrezzato con numerosi stabilmenti balneari).

Ps: píše Ital


A ještě jinak zde:

V dnešním světě novinařiny je stále více žen, což potvrzují i statistiky. V prvním pádě, „chi“ neboli kdo či co, je označení pro nás novinářky. Často se hovoří o tom, že ženy přinášejí nový pohled a citlivost do světa zpravodajství. Druhý pád, „di,“ který označuje koho nebo čeho, nám přináší zajímavé informace o obsahu naší práce. V tomto případě se často mluví o tématech, kterým se věnujeme a která nás inspirují. Třetí pád, „a,“ ukazuje, komu nebo čemu věnujeme svou pozornost. Není tajemstvím, že mnohé z nás se zaměřují na témata, která mají sociální nebo kulturní dopad, abychom přispěly k lepší společnosti. Čtvrtý pád, bez předložky, nám odkazuje na to, koho nebo co píšeme, a v tomto ohledu je důležité, abychom byly objektivní a vyvážené ve svém zpravodajství. Pátý pád nám umožňuje oslovit naše čtenáře přímo. To je příležitost zaujmout je a angažovat ve čtení našich článků. Šestý pád, „o kom nebo o čem,“ vždy s předložkou, nám poskytuje příležitost zkoumat hlubší vrstvy našich témat a přinášet čtenářům komplexnější informace. Sedmý pád, „kým či čím,“ využívá různé předložky, aby nám umožnil popsat různé aspekty našich příběhů. Můžeme vyprávět o lidech a událostech s různými nuancemi a pohledy. Píšeme o všem, co nás oslovuje a ovlivňuje, s cílem přinášet našim čtenářům zajímavé a relevantní informace. Naše povolání je mnohostranné a plné výzev, ale s vášní pro psaní a pravdivostí máme možnost ovlivňovat a formovat veřejné mínění.

 

 

------------------------------------------------ MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)