Právní italština

Share Button

Co znamená kurz právní italštiny a co učí:

Lehký nástřel práva v italštině pro další rozvoj.

Právní italština Gustav Vigato – kdo to je? Především trhan.
Tel: +420 608 666 582 E: info@italstina-vigato.cz

Co?

Ano právní italštinu, ale ne jako generální pojem, ale jako konkrétní okruhy či body v právu z pohledu jazyka, slovní zásoby, obratů italských právníků a notářů. Tak to jsou obraty, na kterých můžete postavit kariéru. Stačí jen abyste si k nim, nebo k nějakým prvním našli cestičku. Jak se ta cestička hledá? To probíhá u každého jinak ale způsoby jsou. Můžete se třeba více začíst do této stránky a udělat si z ní poznámky do deníku. Jak se ta cestička určitě nehledá, je nedělat nic a jít se věnovat nějaké stádní zábavě – pak z vás bude jen šedý průměr Sudet, jako např. ty 3 holky z Bíliny, co říkaly „my tady prostě chlastáme, protože tady se nic jiného dělat ni nedá„.

Proč?

Nejsem právník, ale znám právo protože pracuji jako lektor s právníky. Pracuji jako překladatel italštiny pro právníky. Znám právo z pozice občana laika a občana pravidelně žádající jiné právníky o právní služby a v neposlední řadě z pozice obchodníka.

V italském jazyce můžeme probrat některé okruhy a typy právních situací: exekuční problematiku, bytovou problematiku, některou správní s výkonnou terminologii a samozřejmě v neposlední straně právo obchodní, dle různých druhů obchodních smluv, nájemních smluv apod. Můžeme se věnovat termínům italských notářských úkonů a studovat odborné listiny, kterým jako překladatel téměř vždy rozumím a dokážu je popsat jak z hlediska jazyka, tak interpretovat z hlediska výkladu.

Jak?

Především svižně a zajímavě s patřičnými odbočkami k italským reáliím. K výuce právní italštiny používám italskou právní encyklopedii, italské právní a hospodářsko-ekonomické slovníky.

Kdo využije právní italštinu

Zcela jistě právníci a advokáti se italskou klientelou a italskými právními texty. Také lidé pracující v prestižních a manažeři obchodních firem, lidé a makléři z oboru realit atd. Reference pro právní italštinu: Reference od renomovaných pražských právních kanceláří poskytnu na požádání. Kde v Praze může probíhat právní italština: Kurzy italštiny, nebo italštiny s právním či jiným zaměřením poskytuji i s docházením na Praze 1, popřípadě Praze 2.

------------------------------------------------

Audio knihy v Italštině