Canta che ti passa: italština pro samouky, anebo ne?

Share Button

Učebnice pro studenty i učitele + CD s písněmi!

15 italských písní v kostce a garantuji vám, že jejich zvládnutí po mluvnické i obsahové stránce vás dostane někam, kde jste si zatím jen ve snu představovali, že budete… Učebnice je propracovaný systém písní a z nich vycházejících souvislostí: gramatických, obsahových a kulturních. Jednotlivé písničky jsou vlastně kapitolami knihy a následují kapitoly pro žáky i učitele italštiny, řešení k úlohám a jmenný rejstřík.

Italština pro samouky: jak přesně

Učebnice Canta che ti passa.

Učebnice Canta che ti passa: učebnice pro učitele, žáky i studenty. Učebnice pro lektory a budoucí překladatele italštiny.

Italština pro samouky: hudebně

Dané písně jsou průřezem tvorby populární hudby posledních 20 let a najdete tam z jedny z nejhezčích, nejzajímavějších. Učebnice obsahuje písně těchto zpěváků, kteří svým způsobem mohou jistě italskou populární hudbu minulých let příznačně specifikovat:

Zde odkaz do E-shopu kde zakoupit Canta che ti passa.

Italština pro samouky: texty

Přikládám text písně „Sara“:

Sara, svegliati è primavera.
Sara, sono le sette e tu devi andare a scuola,
Sara, prendi tutti i libri e accendi il motorino
e poi attenta, ricordati che aspetti un bambino.
Sara, se avessi i soldi ti porterei ogni giorno al mare,
Sara, se avessi tempo ti porterei ogni giorno a far l’amore,
ma Sara, mi devo laureare, e forse un giorno ti sposerò,
magari in chiesa, dove tua madre sta aspettando per poter piangere un po‘
Sara, tu va dritta non ti devi vergognare,
le tue amiche dai retta a me lasciale tutte parlare,
Sara, è stato solo amore, se nel banco no c’entri più,
tu sei bella, anche sei vestiti non ti stanno più.
Sara, mentre dormivi l’ho sentito respirare,
Sara, mentre dormivi ti batteva forte il cuore,
Sara, tu non sei più sola, il tuo amore gli basterà,
il tuo bambino, se ci credi nascerà
Sara, Sara, Sara ….

Ukázka z Antonellovi písně. Znáte Antonella (Antonia) venditiho? Je to tzv. cantautore, tedy zpěvák svých vlastních písní, člověk který nazpíval jedny z největších šlágrů italské populární písně.

Výřez tabulky dávající jasný náhled na to, co která píseň sděluje, jakou slovní zásobu nás učí atd.: Sergio Endrigo, Lucio Battisti, Paola Turci.

------------------------------------------------ MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.