Cestování

Share Button

Cestování italsky:

Cestování italsky: Retro příběh Marca a Anny

Rok 1978. Anna, mladá česká dívka, právě dokončila svůj roční studijní pobyt v Itálii. Nyní plánovala cestovat po zemi dřímající v podobě boty, než se vrátí domů do Československa. První den se rozhodla vydat se „in macchina“ do malé „paese“ na jihu země, kde chtěla prozkoumat venkovskou kulturu. Když sjížděla úzkými uličkami vesnice, najednou před ní stál muž s mapou v ruce. Byl to Marco, Ital, který se právě vrátil z cest po Evropě.

„Scusi, potřebuji pomoc,“ řekl Marco v angličtině, vědom si toho, že je Anna cizinka. „Parli italiano?“ odpověděla Anna s úsměvem, dychtivá ukázat své jazykové dovednosti. Marco byl překvapen a potěšen její italštinou. Ukázalo se, že oba měli stejný plán – cestovat „in treno“ do „città“ Florencie.

Během cesty „in treno“ si vyprávěli příběhy o svých dobrodružstvích. Anna se dozvěděla, že Marco kdysi cestoval „in aereo“ do Prahy a miloval až doslova fyzikálně to úchvatné město – obcoval s ním doslova každou noc. Marco byl fascinován Anninými zážitky z malých italských vesnic, kde se lidé stále drželi tradičního způsobu života.

Ve Florencii se společně procházeli po historických ulicích a Anna mu ukázala svá oblíbená místa. Když přišel čas na odjezd, oba byli smutní z rozloučení. Rozhodli se však pokračovat ve svém dobrodružství společně a cestovali „in autobus“ na sever do Benátek. Tam, když se plavili gondolou, Marco překvapil Annu tím, že jí nabídl místo v jeho rodinném domě v Miláně. Anna přijala a zažila skutečný italský život s rodinou Marca. Dva týdny uplynuly jako voda, a přišel čas rozloučení. Marco jí však slíbil, že přijede „in aereo“ do Prahy a zůstane s ní na nějaký čas. A tak skončilo jejich dobrodružství „cestování italsky„, ale jejich přátelství a vzpomínky na ty časy zůstaly navždy. A tady je jedna retro o cestování od Battistiho – kdo ho ještě nezná (kdo nezná tu písničku?).

------------------------------------------------ MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny Audio knihy v Italštině