Mluvnice: Hamplová

Share Button

Jak se říká, kovářova kobyla je vždy bez obutí… zjistil jsem tuhle věc dneska, že tuhle knížku jsem použil v roce 2004 pro start mé kariéry lektora, pořád o ní mluvím – ale zatím jí tady vůbec nemám.

START 2002

Přibližně v roce 2002 se mi tahle knížka dostala poprvé do ruky. Koupil jsem v té době vlastně vše, co se dalo z učebnic sehnat: všechny možné i nemožné slovníky, Janešovou, Hamplovou, Bahníkovou a doufal, že koupě učebnic zaručí mé perfektní znalosti.

Ono ani nešlo o to, že bych se italsky nedomluvil. Již v té době jsem za sebou měl 5ti-letý pracovní a soukromý pobyt v Itálii a má italština na konverzační úrovni byla perfektní. Co nebylo perfektní, bylo ovládnutí teorie, do té míry, abych ji mohl předávat studentům dál.

Takže zkrátka tuhle knížku jsem koupil, spolu s ostatními a jako se to stalo asi určitě mnohým vám, ležela mi pak někde v regále. Než jsem se k ní dostal, uplynulo cca 2 roky. Důležité ale bylo proč a jak jsem s k ní zpětně dostal. Za ty 2 roky jsem si totiž ujasnil, jak chci učit, co přesně chci učit a proč to chci učit. Trvalo mi vlastně 2 roky přijít na to, jak to se sebou a svojí italštinou myslím.

Ta knížka je i pak zdrojem inspirace a teoretických znalostí dodnes – vřele jí doporučuji.

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)