Mluvnice: Hamplová

Share Button

Jak se říká, kovářova kobyla je vždy bez obutí… zjistil jsem tuhle věc dneska, že tuhle knížku jsem použil v roce 2004 pro start mé kariéry lektora, pořád o ní mluvím – ale zatím jí tady vůbec nemám.

START 2002

Přibližně v roce 2002 se mi tahle knížka dostala poprvé do ruky. Koupil jsem v té době vlastně vše, co se dalo z učebnic sehnat: všechny možné i nemožné slovníky, Janešovou, Hamplovou, Bahníkovou a doufal, že koupě učebnic zaručí mé perfektní znalosti.

Ono ani nešlo o to, že bych se italsky nedomluvil. Již v té době jsem za sebou měl 5ti-letý pracovní a soukromý pobyt v Itálii a má italština na konverzační úrovni byla perfektní. Co nebylo perfektní, bylo ovládnutí teorie, do té míry, abych ji mohl předávat studentům dál.

Takže zkrátka tuhle knížku jsem koupil, spolu s ostatními a jako se to stalo asi určitě mnohým vám, ležela mi pak někde v regále. Než jsem se k ní dostal, uplynulo cca 2 roky. Důležité ale bylo proč a jak jsem s k ní zpětně dostal. Za ty 2 roky jsem si totiž ujasnil, jak chci učit, co přesně chci učit a proč to chci učit. Trvalo mi vlastně 2 roky přijít na to, jak to se sebou a svojí italštinou myslím.

Ta knížka je i pak zdrojem inspirace a teoretických znalostí dodnes – vřele jí doporučuji.

------------------------------------------------

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)