Více jak 220 knižních titulů italských audioknih pro samostudium

Share Button

Tento článek je druhý v pokračující sérii. První článek je zde.

V první části jsme mluvili o tom, jak je důležité, pokud se učíte cizí jazyky, vybírat si jednak zdroje, které vás udrží na hraně židle, na špičkách, zaháknuté na udičce. Proč? Protože klasické učebnice jsou přitažlivé asi tak jako plesnivý chleba. Proto jsme doporučovali detektivky, detektivní audioknížky, protože jejich zápletky člověku udrží pozornost, i když se jedná o cizí jazyk. Také jsme zmiňovali, že jich mnoho máme na skladě, tak se na ně pojďme podívat.

Detektivní audio knihy v italském jazyce které můžete mít i vy

Začínáme od písmene A, a zde je prvním audio titulem v Italštině série o robotech spisovatele Isaaca Asimova.

Isaac Asimov – Abissi d’acciaio, Il sole nudo – Sci-fi detektivky

České názvy knih: Ocelové jeskyně a Nahé slunce. Jedná se o sérii detektivních románů, kde se vyšetřují vraždy ve světě, kde mezihvězdné lety jsou prostou realitou a Země je jen jedna z mnoha osídlených planet… vlastně spíše opovrhovaná, protože na Zemi zůstali vlastně jen opozdilci co nemají odvahu, vydat se mezi hvězdy. Neboli, došlo k vraždě ve městě, jehož jedna enkláva je oddělena dosti přísnou karanténou, neboť v ní se pohybují astronauti a entity z jiných planet a galaxií, tedy je potřeba udržovat karanténu, aby nedošlo k přenosu bakterií, virů, nemocí. Je povolán detektiv Elijáš Baley, který zastupuje pozemskou část vyšetřování a za mezihvězdnou část vyšetřování zodpovídá humanoidní robot, nerozeznatelný od člověka, R. Daneel Olivaw. To „R“ značí, že jde o robota. A tak začíná vyšetřování vraždy člověka, který měl přinést dosti podstatný zvrat v technologii humanoidních robotů.

Délka italských audioknih: Abissi – zhruba 7 hodin a 45 minut, Sole – zhruba 7 hodin a 40 minut.

Detektivní romány Agathy Christie – to je 160 hodin napínavých příběhů v italštině

Z pera slavné Agathy zde máme 22 románů, jak s Poirotem, slečnou Marplovou, plukovníkem Racem ale i knihu Deset malých černoušků, kde se vyšetřování neúčastní ani jedna z Agátiných hlavních detektivních postav, rozuzlení se čtenář dozví až nakonec z nalezeného dopisu.

Seznam audio knih v italštině s Poirotem nebo slečnou Marplovou: Aiuto, Poirot (Vražda na golfovém hřišti), Alla deriva (Čas přílivu), Assassinio sul Nilo (Smrt na Nilu), Assassinio sull’Orient Express (Vražda v Orient-expresu), C’era una volta (Nakonec přijde smrt), C’è un cadavere in biblioteca (Mrtvá v knihovně), Carte in tavola (Karty na stole), Corpi al Sole (Zlo pod sluncem), Due mesi dopo (Němý svědek), Il caso della domestica perfette (Poslední případy slečny Marplové), Il pericolo senza nome (Dům na úskalí), Il ritratto di Elsa Greer (Pět malých prasátek), Il terrore viene per posta (Není kouře bez ohýnku), La morte nel villaggio (Vražda na faře), Poirot a Styles Court (Záhada na zámku Styles), Polvere negli occhi (Kapsa plná žita), Se morisse mio marito (Smrt lorda Edgwarea), Sipario l’ultima avventura di Poirot (Opona) a nakonec audiokniha Un delitto avrà luogo (Oznamuje se vražda).

Kniha s plukovníkem Racem: L’uomo vestito di marrone (Muž v hnědém obleku) – délka audioknihy je zhruba 9 hodin a 45 minut.

Celkem je průměrná délka jedné detektivky zhruba 7 hodin a 15 minut.

Předposlední kniha Il lungo addio (v češtině Loučení s Lennoxem) od Raymonda Chandlera v italštině!

Další je pak detektivní román, předposlední vydané dílo před Chandlerovou smrtí v březnu roku 1959, v originále nazvaná The Long Good-bye. Kniha je považována za cosi jako Chandlerovu osobní zpověď, protože dílo obsahuje dvě postavy, které mají autobiografický nádech, dva relativně neúspěšné spisovatele, jejichž rodiny si najaly detektiva, aby je našel a pomohl jim dokončit rozpracované knihy. Nahrávka této knihy má v Italštině o něco více jak 14 a půl hodiny.

Detektivka s Jamesem Bondem z pera Iana Fleminga v Italštině

Detektivní příběh Casino Royale, napsaný v roce 1953 byl vůbec první příběh s tajným agentem britských rozvědných služeb, Bondem… Jamesem Bondem. Zápletkou je snaha Bristkých služeb, zbankrotovat bankéře Francouzských odborů vystupujícím pod jménem Le Chiffre, který je současně ruským agentem, a to v kasinu ve fiktivním Francouzském městě Royale-les-Eaux.

Detektivní trilogie Milénium od Stiega Larssona v italštině!

Další detektivní třešničkou na dortu je detektivní série Milénium, jejíž psaní započal Švédský spisovatel a žurnalista Stieg Larsson. Z jeho pera pochází první 3 knihy této série, které máme v audiu. Po napsání třetí knihy však byl Stieg zavražděn bývalou milenkou italského mafiána (nebo tak něco) a sérii tak mohl dokončit leda ze záhrobí. Původní Larssonův plán byl na deset knih, všechny obsahující jednu ze dvou hlavních postav, Lisbeth Salander, programátorku s fotografickou pamětí nebo Mikaela Blomkvista, investigativního žurnalistu který vlastní časopis Milénium (odtud i jméno série…). Ve formě italských audioknih, mají tři nahrávky původní trilogie každá kolem 20 hodin. Poslední kniha Stiegovy trilogie (La regina dei castelli di carta / Dívka která kopla do vosího hnízda) má dokonce necelých 23 hodin.

Skoro celá série povídek Sherlocka Holmese italsky!

Sir Arthur Conan Doyle povídky svého detektivního hrdiny původně psal do britských novin. Až teprve později vyšly v knižní podobě několika vázaných svazků, které však zůstaly v nezměněné podobě vůči novinovým výtiskům. Ale samozřejmě vyšly také 4 celé knihy s konzultujícím detektivem Sherlockem Holmesem – Studie v Šarlatové, Podpis čtyř, Pes Baskervilský a konečně Údolí strachu (italsky: Uno studio in rosso, Il segno dei quattro, Il Mastino dei Baskerville a La Valle della Paura). Toto vedlo k tomu, že většina textů jsou stále příběhy které jsou vystřiženy z jedné stránky novin, tedy formátově jde o italské rozhlasové hry, nahrávky, s délkou mezi 50 a 70 minutami. Dostupné máme v italském audiu všechny 4 plné knihy a 47 ze všech 56 novinových příběhů.

Jak tyto (a další) audioknihy objednat?

Všechny tyto audioknihy, i tituly z dalších žánrů – sci-fi, fantasy, thrillerů, humoru, i dobrodružných románů, jsou dostupné na vyžádání, a to na kontaktním mailu sbirkaknih na doméně mailfence.com.

V dalších článcích z této pokračující série se dozvíte o dalších žánrech audioknih které máme v Italštině. Celkem máme přes 230 audioknih, s dobou poslechu přes 1500 hodin.

Hezký den přejeme.


 

Mrkněte také na naše Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)