Italská obchodní korespondence

Share Button

On-line kurz italské obchodní korespondence a klasických obchodních a komunikačních situací, které vznikají v zaměstnání, kde používáme italštinu.

Egregi studenti – vážení studenti
Le, La – zvořilostní zájemena užívaná v obchodní korepondenci
La comunico – sděluji vám (také velmi často úřední korespondence s italskými úřady – máte v Itálii dům a musíte platit daně?)

OSOBNÍ PROFESIONÁLNÍ RECENZE:

Jinak, musím říct na konto této knížky, pamatuji si jako dnes, okamžik, kdy jsem čekal na Černém Mostě na autobus cestou na VŠ koleje do Brandýsa nad Labem a třímal v ruce tuto knihu. Je tomu nějakých 16 – 17 let, co jsem jí koupil na Václaváku a stala se takovou jednou mojí z předloh pro překladatele. Ono, takových předloh bylo více, a od praxe v Itálii, jako tlumočník nebo obchodník až přes všechny ty gramatiky, které tady propaguju (a o kterých neustále uvádím, že jsou, ať se to někomu líbí nebo, ne, prostě nutné a nejnutnější), je to takový střípek do mozajky.

Ještě starší verzi týhle učebnice si pamatuji, již tuším, že z osmdesátých let – a autorem byl, ten samý pán. Já jsem si tedy koupil novou verzi této knihy, v které ty překlady dopisů, byly v podstatě identické. No, začínal v té době, vlastně teprve pořádně internet a vše se zrychlovalo. Já jsem si důležité pasáže z těch dopisů vypisoval a tvořil vlastní glosáře pro budoucí kariéru překladatele. Ty glosáře, se postupně rozvíjeli tak, jak se kě mě dostávaly šance překládat. Tu smlouvy, tu technické příručky a spoustu dalších (i velmi zajímavých a originálních) materiálů překladatelské práce.

 

Máte-li zájem o kurz italské obchodní korespondence, kontaktujte mě ZDE.

 

 

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině