Přistálo na stole

Share Button

Gsentili traduttori, 
vi contatto perché ci è arrivata una richiesta di revisione + asseverazione di una traduzione da inglese a italiano di un bilancio aziendale di circa 7200 parole.
Vista la situazione attuale, con accessi limitati ai tribunali per le asseverazioni, vi chiedo se qualcuno di voi è iscritto presso un tribunale o si trova in una zona in cui asseverare non sia praticamente impossibile (a Bologna, ad esempio, non è più possibile prendere appuntamento in tribunale fino all’anno prossimo). Rimango in attesa di un cortese riscontro, grazie.

Výše citovaný dopis vystihuje docela přesně situaci – se kterou se jako tlumočník setkávám čím dál tím častěji. Jde především o otázku ekonomickou a zrychlená nutnost „styku s Itálií“, vyžaduje často úkon tlumočníka na nějakém místě v Itálii, třeba jen na 30 nebo 60 minut.

V takovém případě se vyplatí sehnat nebo mít nějakého tlumočníka přímo v Itálii, tj. mít seznam osob, které v Itálii žijí a jsou schopny tlumočit (alespoň třeba na základní úrovni). Italština však patří mezi jazyky, které se rychle učí a většina českých občanů, kteří v Itálii dlouhodobě žijí – ovládají italský jazyk výborně, až excelentně.

Častá obchodní jednání, která probíhala za posledních 20-30 let mezi Itálií a Českem a jednání, jak v Praze, tak v Itálii, byla často doprovázena fešnými českými blondýnami, které zpravidla doprovázely italské obchodníky.

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.