Překladatel slovenštiny se nabídnul

Share Button

chtěl bych Vám nabídnout spolupráci jako externí překladatel z češtiny a slovenštiny do němčiny. Jsem rodilý mluvčí (NJ) a mám více než 18ti-leté zkušenosti ve všech oborech (kromě medicíny). Denně zvládám 12 – 15 NS , krátkodobě až 20 NS. Za normostranu beru 250 Kč a příplatek za expresní překlady neúčtuji.

Školní vzdělání:
1975 – 1982desetiletá Škola (Rathenow), do 8. třídy
1982 – 1987speciální jazykové gymnázium ve Wiesenburgu
Studium:1990 – 1992 Pedagogická Vysoká Škola v Drážďanech (ruština, zeměpis), z toho I rok v Rusku
1992 – 1994Technická Univerzita v Drážďanech (slavistika, bohemistika, italianistika)
1994 – 1999Univerzita v Postupimi(slavistika, bohemistika, italianistika), z toho 2 semestry na UK v Praze
Profesní praxe:od listopadu 1999 překladatel na volné noze (ČJ — NJ)
od roku 2001na základě živnostenského listu spolupráce s různými překladatelskými agenturami v celé ČR a kulturními institucemi (např. Literaturbrücke Berlin e. V., německý rozhlas WDR, texty PW, a.j.)
od roku 2004též překlady ze slovenštiny do němčiny (např. spolupráce s Divadelním ústavem v Bratislavě – překlady divadelních her a odborných studií)

– zkušenosti s překlady ze všech oborů (kromě medicíny) – tzn., že překladatel zkušenosti s medicínou nemá anebo ještě lépe řečeno. Překlady medicínských textů, jsou ty nejtěžší. Navíc systém – nesystém zkratek českých lékařů patří úplně k těm nejtěžším. Ty lékař, který překládá musí často obtížně luštit.

– počet přeložených normostran za období 2001 – 2018 více než 50.000 stran

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.