Jak si překladatel žádá o soudní razítko

Share Button

NASAZENÍ PŘEKLADATELE:

Na razítku je potřeba zapracovat předchozím vzděláním. Dnes se tomu říká vzdělání a je vyžadováno. V 90. letech byla situace kompletně jiná a divočejší, ostatně, jako vše. Téměř stačilo prohlásit, že daná osoba jazykem mluví. Natož, aby vypadala, jako Ital a prokázala základní znalost češtiny. Hned byl za poloboha, ostatně jako každý Ital. Italové v 80. létech, byly dokonce za faraony. Klanil se jim celý svět, celé Václavské náměstí, celý hotel Jalta. 

Ministerstvo spravedlnosti má v současné době dost přísná kritéria (platí pro roky před dobou Kovidí – s dobou Kovidí se změnilo vše i zde). Takže do doby Kovidí pro zápis do seznamu soudních překladatelů: musel mít člověk státnici z jazyka na úrovni C2 (překladatelskou), a absolvované 2 kurzy se závěrečnými zkouškami na právnické fakultě (právní minimum a právnickou terminologii pro překlady z/do ruského jazyka). Termíny na státnice byly pouze 2x za rok. Kurzy na právnické fakultě pak začínaly vždy v září. Nemluvě ještě o takové maličkosti, jako že za státnice C1+C2 a za každý kurz zvlášť jste ještě platili 11000 Kč (celkem tedy 33000 Kč).

------------------------------------------------ MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.