Žena překladatelkou italštiny

Share Button

A takhle po mě budoucí překladatelky jedou:

Hezký den,

Prošla jsem vaše webové stránky na téma, jak se stát překladatelem a věci s tím související. Rozesmál mě citát v úvodu o velkém množství žen, které se chtějí stát překladatelem italštiny – protože se mě to přesně týká. Ale napadl mě jiný důvod, než že si myslí, že tomu lépe rozumí. Mám dojem, že např situace kolem mateřské dovolené, po mateřské dovolené atd., často vyžaduje větší flexibilitu ze strany zaměstnavatele (zaměstnání) ohledně časového rozložení práce (například, žena má nemocné děti, ale práci ‚na doma‘ je schopná splnit).
Co se týká mě, líbilo by se mi, stát se překladatelem italštiny. A proto mě napadlo vás kontaktovat, zda byste mě nemohli nějak nasměrovat. Je mi 31 let, oficiálně mám maturitu na osmiletém gymnáziu, anglický jazyk výborně. Studovala jsem dále 6 let německý jazyk se známkami víceméně výborně. Později jsem pracovala pro cestovní kancelář, kde jsem samozřejmě užívala různé jazyky, komunikovala s klienty, psala vícejazyčné itineráře na cesty atd. Neoficiálně jsem se vzdělávala samostudiem italštiny z čirého zájmu. Byla jsem poté dvakrát v Itálii (Bari a ostrov Elba) jako au-pair. Komunikaci jsem postupně upřednostnila italskou před anglickou 🙂 Dnes si občas pustím italský film, přečtu nějaké články atd. Možná k tomu prostě mám blízko, protože pradědeček byl Ital. Jsem typ člověka, který se rád do práce pohrouží a zapomene na dění kolem, než muset vykonávat zaměstnání s rozptýlenou pozorností a povrchnějšími úkony. Líbilo by se mi, pokud by byla nějaká cesta, přirozeným a pozvolným způsobem se dále vzdělávat, a třeba možnost překládat nějaké dílčí úkoly. Samozřejmě současně s plněním oficiálních certifikátů, zkoušek (bez toho to asi nejde..?).
Děkuji vám za případné info, s pozdravem,

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)