Člen nultý – jak v italštině funguje (ale jak funguje sleva v Itálii)

Share Button

Chtěl jsem dnes napsat složitější pojednání o nultém členu v italském jazyce a vyjádřit se vlastně v tom smyslu, že pro mě byl vždycky složitěji pochopitelný, než třeba užití členu určitého a neurčitého – i když pro většinu studentů to bude asi obráceně. O členu dělivém se ani bavit nemusíme, ten je brnkačka sám o sobě.

ZASKOČEN TELEFONÁTEM ITALA Z PARDUBIC

Nakonec mě ale při snídani, kterou jsem dnes dával až v 11:30 zaskočil telefonát jehnoho Itala. Žádal překlady faktur a tvrdil (traduzione legalizzata lingua in ceca), že faktury jsou v českém jazyce. Ty faktury ale byly v především v anglickém jazyce. Ital je žádal přeložit se soudním ověřením do italského jazyka pro účely soudního stání v Itálii. Nakonec mi na moji nabídku však odpověděl toto.

„per le informazioni date sará mia cura contattarvi quando avro il via
> libera é se posso dirla tutta 1850 kč mi sembrano un po troppe si che ci
> sono 2 lingue da tradurre ma il contenuto é proprio poco comunque detto
> questo ripeto che mi faro sentire per il momento ringrazio é porgo i miei
> piu cordiali saluti“

NICMÉNĚ, VÝŠE SE JEDNÁ O TYPICKÝ PŘÍKLAD ITALSKÉ OBCHODNÍ KORESPONDENCE

Když se naučíte tento dopis a dalších asi 100 z paměti, máte slušný základ pro povolání italské sekretářky. 

SLEVA NA ITALSKÉ ZBOŽÍ A DOVOZ ITALSKÝCH PRODUKTŮ NA ČESKÝ TRH

Pokud tedy budete příště cokoliv hledat nebo nakupovat v Itálii a chtít dovézt na český trh – pokud budete mít zajištěnou autodopravu a všechny věci kolem – můžete v Itálii za vyhledané zboží vždy žádat slevu.

PÁR SLOVÍČEK NA ITALSKOU SLEVU:

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.