Učitel italštiny doporučuje, jak rychle vyplnit jazykovou cvičebnici

Share Button

Pokud zpracováváte italskou učebnici, doplňovací gramatiku, doporučuji zmáknout za 2-4 týdny. Vzpomínám si, že v případě učebnice, známé Murphyho gramatiky – angličtina, jsem udělal půlku za 4 dny. A pak znovu a znovu. Italské učebnice se dají celé pokreslit a počmárat, vzniká tak autentická graficko-písemná příručka. A to je teprve poté „náhul.“

„ITALSKÝ NÁHUL“

+ v kombinaci se smrtícím samostudiem či případně s kvalitním učitelem 1-2 x týdně, anebo rovnou v Itálii, si troufám říci, že v rychlosti pokroku vaší schopnosti se italsky dorozumět, nenajdete konkurenta.

Studium italštiny: statistika

Pokud bych to vzal statisticky, tak jsem za 2-3 roky zvládnul teoreticky zpracovat několik učebnic pro samouky – včetně učebnic italštiny pro jazykové školy: 1) jednak pro svou vlastní potřebu, 2) pro potřebu studentů. Vznikal originální materiál rekapitulací nedostatků některých učebnic. Každá taková, lehčí nedostatky měla, ale znal-li jste je, věděli jste které to jsou a ty se daly suplovat jinde.

„ITALSKÝ NÁHUL“: chyby

Osobně jsem v italštině pro samouky postrádal, pokud si dobře vzpomínám, 2 zásadní věci italské mluvnice, italského úzusu a to velmi důležitého: Jedním z nich bylo správné a úplné používání (ale také poukázání na slangové používání) italského „Ce“ v postavení „posilovací částice“ / dle italských gramatik (konkrétně italský výkladový slovník Garzanti – špičková výkladová příručka s dlouhou tradicí) definováno jako: „elemento rafforzativo“, v něm nemají italští mluvčí velmi, opravdu velmi často – absolutně jasno.

 

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)