Obchodní název a změna jednatele společnosti

Share Button

Cambio dell´amministratore / camera di commerico – ad esempio, societá unipersonale – jediný jednatel.

Případně další odborné názvy nebo překlad souvislého textu z/do italštiny, lze objednat u profesionálního překladatele nebo firmy. Profesionální překladatel, si poradí jak s překladem slovníčku pojmů či souvislým ekonomickým textem nebo smlouvou.

Italská buňka

Italská buňka je v Itálii spolupracující jednotka, která se stará o realizaci služeb, jako je Změna jednatele v obchodní společnosti, zpracování dat obchodních firem – pro další obchodování a další individuální úkony pro české či ale také italské zákazníky. Pokud se na italskou buňku obrátí zákazník italský, potřebuje zpravidla zařídit něco na českém území, českém trhu, s českými úřady (a nemusí to být nutně ani překlad).

Otázka na české klienty, toužící po změně jednatele v jejich italské již fungující společnosti: „Fatti dire se devono solo cambiare l’amministratore o se vogliono anche cambiare le quote societarie“ – Zjisti, zda-li klient žádá změnu jednatele či také změnu obchodních podílů (jejich poměrů, apod.). Ano, my to uděláme. Zeptáme se klienta, jak to vlastně chce a učiníme mu nabídku na takovou změnu. Dalšími úkony pro italskou buňku, může být např. vyhledání informací z katastru, vyhledání kupní smlouvy u notáře – která se ztratila (klient jí ztratil: „vlastní dům bez smlouvy“). Nedávno se na nás totiž obracel člověk, který vlastnil (resp. už o tom i trošku pochyboval), dům na Sicílii a žádal ověřit, zda-li je skutečně „jeho“ dům v italském sicilském katastru na jeho osobu vedený. Naštěstí, měl štěstí – byl. 


 

Mrkněte také na naše Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.