Jakou učebnici italštiny vybrat

Share Button

Jakou učebnici pro studium italštiny vybrat a jakou používám se svými studenty já:

Osobně doporučím všem studentům nějakou základní dobře stavěnou knížku/učebnici, např.: Italština pro samouky, popřípadě bílou italštinu od Bahníkové. Učebnice pro samouky je ale lepší. Nadále si myslím, že je dobré mít jakousi malou příčku v aktovce, nebo kabelce a rozšířit tak své studium o něco kreativního, něco, co doplní strukturální stavbu samouka o nějaká kreativní cvičení. Zkrátka několik barevných stránek, nebo jinak řečeno – pracovní sešit -, takže něco italského. V podstatě cokoliv co vám padne do oka, a v čem nebudou chyby. Ale neměly by být…

Nakonec dobrý slovník:

Ke každé učebnici italštiny je dobré mít ještě slovník, to proto, abychom mohli dobře vyhledávat slovní zásobu, a hlavně takovou slovní zásobu, která bude sedět, která nebude omezená. Dobrý slovník nabídne vždy více variant a z těch se posléze dá vybírat. Vlastně je to tak, že učebnice pro samouky naučí tu základní/tu nejvíce formální slovní zásobu, a posléze se ze slovníku přistupuje k tzv. osvojení související slovní zásoby. Tak struktura znalostí roste geometrickou řadou. Dochází k tzv. propojování souvislostí i na úrovni slov. Studující začíná chápat složení slova, tzv. morfologii. Dokáže si se slovy z učebnice, italské učebnice, i slovníku již hrát.

Skládání slov

Tzn., že budete schopni slova tvořit, dovodit si význam takových slov, která jste ještě nikdy neslyšeli. Budete schopni se snad pomalu stát i překladateli odborných textů, ty totiž často derivují z tradiční slovní zásoby. Latina se stala základem moderní italštiny, moderní italština historická, je základem pro právní slovní zásobu a právní slovní zásobu, resp. některé fragmenty slov, pak budete schopni dedukovat i v technických textech. V tuto chvíli vidíte, jak se slova a obory vzájemně doplňují a obohacují.

Autenticky tvrdá teoretická zkušenost s jazykem

To všechno výše, pokud bude splněno s přispěním kouzelné formule drilu, kdy s knížkou chodíte v batohu či tašce, do knihovny, do kurzu – studujte v autobuse, i v letadle, v každé volné chvíli, z vás nakonec udělá mistra, který ovládnul italštinu.

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.