Absolvujte jazykový kurz a překladač už nebudete potřebovat!

Share Button

Jste v začarovaném kruhu, začínáte stále a stále dokola. Výsledky vaší letité snahy nejsou uspokojivé, tudíž nabýváte dojmu, že na jazyky nemáte talent? Nezoufejte a pojďte se podívat na pár tipů, díky nimž se rozhoupete k lepším výkonům.

Gesta mohou pomoci

Pokud se ocitáme v situaci, ve které cizí jazyk potřebujeme, a nám se zrovna v hlavě nerodí žádné kloudné věty, přichází často na řadu mimika a gesta. Nejednou se nám podařilo vyjednat si tzv. rukama a nohama to, co jsme potřebovali bez použití cizí řeči. Při zpětném promítnutí celé situace se v hloubi duše stydíme, že jsme to nesvedli lépe. Přicházíme na řadu vět, někdy i souvětí, jak jsme mohli reagovat a využít tak své dosavadní znalosti. Proč nejsme pohotoví a stále připravení použít to, co umíme?

Chceme mluvit, ale nejde to

Největším našim nepřítelem je strach. Přitom lidé, s kterými komunikujeme cizím jazykem, mají tento jazyk mnohdy také pouze naučený. Pokud nás zrovna neznámkuje vyučující ve škole, je dobré si uvědomit, že v reálném životě nás nikdo hodnotit nebude. Překonat svůj strach z mluvení vyžaduje trénink. Čím více budeme mluvit, ať se jedná o konverzaci nebo četbu nahlas, tím získáme větší jistotu a sebevědomí.

Buďme trpěliví a postupnými kroky překonávejme svůj stud. Uvědomme si, že chyby dělá každý. Jsou přirozenou součástí našeho učení a posouvají nás dál. Nenechme se zaskočit ani tempem konverzace a mluvme tak, jak nám je příjemné, a jak nám vyhovuje. Snahou o rychlý hovor začneme dělat akorát více chyb, a tím jen prohlubujeme náš strach.

Výběr správné metody výuky

Nejvíce se naučíme diskusí a poslechem, avšak ne vždy se nám podaří mít pevnou vůli, motivaci a vhodné prostředí pro výuku. Jestliže jsme doma zkusili učit se s knížkou, pouštět si audio či video nahrávky a nemáme kolem sebe nikoho, s kým bychom aktivně procvičovali konverzaci, je na čase podívat se na jazykové kurzy. Vlastním výběrem kurzu můžeme ovlivnit naše výsledky a zároveň náš celkový postoj a vztah k výuce jazyků.

Dříve využívanou tradiční formu výuky již vystřídaly spíše moderní formy, kde je kladen větší důraz na komunikaci než jen samotnou gramatiku. Jazykové školy nabízejí kurzy v příjemném prostředí pro menší kolektivy lidí, které jsou rozděleny podle úrovně znalostí.

Konverzace v kurzech bývá přirozená a ovlivňuje ji každý z účastníků při spontánní komunikaci. Pro oživení běžných hodin pomohou názorné příklady, scénky z běžného života či pohybová aktivita. Vyčleněný čas na výuku jazyků se tak stane vaší oblíbenou částí dne, na kterou se budete těšit.

Připravte se na krizi

Většinu z nás po velkém nadšení, chuti a odhodlání zaskočí krize a chuť to vzdát. Nenechme se jí znepokojit a vzpomeňme si, proč jsme začali. Jaká byla na začátku naše motivace? Jaké možnosti se nám otevřou osvojením si této řeči? Buďme na krizi připraveni a překonejme ji!

Orange Academy nabízí výuku jazykových kurzů angličtiny a němčiny pro dospělé i děti v různé délce po celé České republice. Zajímá vás, jak vypadá výuka v praxi? Přijďte se podívat na ukázkovou hodinu zdarma.

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.