Ytalština: jazykové školy 2017

Share Button

Ano, trvalo to nějaký čas, než jsem se unavil a než jsem mohl najít, právě z titulu únavy, nové téma. Situace mě donutila podívat se, jak vypadá situace s jazykovými školami, s těmi, které učí italštinu nebo jak to ještě nazvat, které poskytují servis, zajišťující pomocí lektorů – výuku italštiny (a případně ještě výuku dalších jazyků: španělština, angličtina, němčina, ruština, francouzština / tak by se dali zřejmě definovat hlavní proudy na trhu s výukou jazyků).

Servis poskytovaný jazykovkama zpravidla definovaný jako:

Metropole s největším zastoupením italštiny na trhu s jazyky:

Před rokem 2004 a ještě snad rok nebo dva poté, italština v internetovém prostoru neměla nijak výrazného konkurenta. Jazykové školy ještě stále sázeli na starý osvědčený model reklamy: letáky, buletiny, bigboardy, citty ligts apod.

Jazykové školy na internetu

Teprve s masivním využíváním internetu v mobilech (v těch chytřejších i v těch hloupějších – protože i ty lehce započali s prací na internetu jako první) se jazykové školy začaly soustředit i na prosazení nabídky výuky sem.

Budoucnost jazykových škol: +2020

Domnívám se, že i zde platí pravidlo nebo spíše nepravidlo, že trh nelze nasytit. Malá jazyková škola, případně malá jazyková škola (+2 lektoři/malý tým) vyučující italštinu, může vzniknout třeba hned zítra.

Slovíčka z lekce o jazykových školách na italštinu:

Doporučení ohledně jazykových škol si žádejte u lektora italštiny ZDE.

 

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.