Srovnání italštiny a angličtiny ®

Share Button

Namítalo by se: tato otázka může býti položena a tedy odpověď na ní rozprostřena dvěma různým kandidátům: Čech vs. Ital. Otázku pro Itala načrtneme v dalším z příspěvků a budeme se věnovat otázce italštiny a angličtiny a jak bývá kladena. Nejčastějším typem dotazu na italštinu a angličtinu je nesen zase v rovině srovnání: „je italština s angličtinou podobná?“, ještě snad lépe: „je italština těžší, než angličtina?“, nebo „je tomu obráceně?„.

ZCELA JISTĚ KRUCIÁLNÍ OTÁZKA – KAŽDÝ KDO ANGLICKY HUBOU MELE, TOTO CHCE ZJISTIT

Italština je jiný druh jazyka, jako jazyk románský nese jak řečeno, latinskou strukturu a latinský základ. Z frazeologického a idiomatického hlediska je angličtina náročnější na vnímání českým jazykovým myšlením: tolik známé a problematické idiomy angličtiny není třeba zdůrazňovat. Angličtina je tedy ze strukturálního hlediska lehčí, což naopak dělá italštinu složitější a ne o mnoho, i když mnoho Čechů tvrdí – minimálně těch, kteří gramatický obsah italštiny nezvládli v celé úrovni – že italština je jednodušší.

CO, DO GRAMATIKY, NEMYSLETE SI, ŽE V ITALŠTINĚ SE UŠETŘÍTE SLOVENSKÝCH ČASŮ

Ano, italština je jednodušší, ale trošku jinak, naopak „zase jinak“ je italština složitější: italština má poměrně složitou lexikální a gramatickou strukturu, vždyť jen množství slovesných i spojovacích časů ohromí, šokuje každého českého dotazujícího se tohoto založení. Ano, zvládnout italský konjunktiv, či osobní nepřízvučná zájmena je oříškem k nemalému procvičování pro každého začátečníka i pokročilého. V italštině dochází také o ohýbání slovních druhů podstatných a přídavných jmen, zájmen. V italštině skloňujeme a časujeme všechna slovesa a tak by se dalo pokračovat.

ANI ITALSKÉ, ANI ANGLICKÉ SLOVESNÉ ČASY – NEJSOU PRO IDIOTY

Jak tedy otázku shrnout? Možná by se namítla tak jednoduchá odpověď, jak jednoduchá byla otázka. V angličtině se v začátcích dokáži dorozumět jedním slovem, v italštině třemi, ale když studující doslova vydře „italský základ“ – který je náročný dosti, je na nejlepší cestě si italštinu pokořit.

Comments

No comments yet.

Leave a comment