Složenina

Share Button
 1. Složenina: Složenina je další způsob tvorby slov v italštině, při kterém se spojují dva nebo více samostatných slov a vytvářejí nový význam. Složeniny v italštině mohou být složeny z podstatných jmen, přídavných jmen nebo sloves. Například:
  • albero (strom) + frutto (ovoce) = alberofrutto (ovoce na stromě)
  • sole (slunce) + sorgente (zdroj) = solsorgente (sluneční záře)
 2. Zkratky: V italštině se také často používají zkratky jako způsob tvorby slov. Tyto zkratky mohou být vytvořeny z počátečních písmen slov nebo frází. Zkratky se často používají v technických oborech, zdravotnictví, vědě a dalších oblastech. Například:
  • ONU (Organizzazione delle Nazioni Unite) – OSN (Organizace spojených národů)
  • DNA (acido desossiribonucleico) – DNA (deoxyribonukleová kyselina)
 3. Nezměnitelná slova: V italštině existují také slova, která jsou nezměnitelná a nemění svou formu v různých tvarech. Tato slova zůstávají stejná bez ohledu na rod, číslo nebo pád. Nezměnitelná slova se často vyskytují v oblastech jako například cizí slova, značky, jména atd. Například:

Italská morfologie je bohatá a rozmanitá a obsahuje různé způsoby tvorby slov. Správné pochopení a použití těchto morfologických pravidel je klíčové pro správnou gramatiku a porozumění italskému jazyku. Studium italské morfologie vám pomůže rozšířit slovní zásobu a zlepšit schopnost komunikovat v italštině.

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)