Slovotvorba pomocí konverze

Share Button
  1. Slovotvorba pomocí konverze: V italštině je také běžné vytváření slov pomocí konverze, což je změna slovního druhu slova bez změny jeho formy. To znamená, že slovo zůstává stejné, ale změní se jeho funkce nebo význam. Například:
  1. Změna gramatické kategorie slova: V italštině je možné měnit gramatickou kategorii slova pomocí změny koncovky nebo přidáním určitých přípon. Tím se může slovo stát jiným slovním druhem. Například:
  1. Nepravidelnosti a výjimky: Stejně jako v mnoha jiných jazycích, i v italštině existují nepravidelnosti a výjimky v morfologii slov. To znamená, že některá slova nemají pravidelné tvary a musíte se naučit jejich specifické formy. Například:

Je důležité studovat a porozumět italské morfologii, abyste správně rozpoznávali tvary slov, jejich významy a gramatické vlastnosti. Porozumění morfologii vám pomůže s formováním a používáním slov správně ve větách a zlepší vaše jazykové dovednosti v italštině.

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)