Původ příjmení Scarabelli

Share Button

DNES JSEM BYL OSLOVEN SE ZAJÍMAVÝM DOTAZEM. CITUJI NÍŽE:

Vás zdravím. Dovoluji se touto cestou dotázat a současně i poprosit o radu.Po předcích se v našem rodokmenu objevuje příjmení Scarabelli, alespoň takto jest uvedeno v nejstarší dostupné matrice v roce 1678. Postupem času se jméno trochu upravilo, zřejmě vlivem matrikářů provádějících zápisy, a to na Skarabelli, Skarabello a Škarabella. Chceme se opět vrátit k původní podobě tohoto příjmení, jako příjmení druhého v pořadí, proto prosím o Váš názor na formu jak správně jej psát. Za nejpravděpodobnější si myslím, že asi bude tvar příjmení z roku 1678, kdy psaní nebylo ovlivněno němčinou, či češtinou.
Dále prosím, zda je možné nějak určit i vznik jména, či lze alespoň volně přeložit toto příjmení, co znamená v češtině. Předem Vám děkuji za ochotu a zůstávám s pozdravem s přáním všeho dobrého.

------------------------------------------------ MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.