Obchodní italština – co je vlastně za kec?

Share Button

Budu slovní zásobu z obchodní italštiny postupně uvolňovat. On totiž pojem OBCHODNÍ ITALŠTINA byl už jistým kouzelným slovíčkem samým pro sebe v době – kdy se spousta firem zveřejňováním informací o italštině na internetu, vůbec nezabývala. Nikdo totiž pořádně ani nevěděl (ale všichni se tím oháněli), co to vlastně je.

Gymnaziální účitel italštiny

Zeptal jste se učitelky italštiny z gymplu nebo z jazykovky – CO JE TO TA OBCHODNÍ ITALŠTINA(?) a nastalo trapné hledání smyslu toho slova. Obchodní italština v sobě snoubí znalosti a hlavně schopnost jejich použití, prolínající se co do slovní zásoby na pomezí: základů z práva (smlouvy, korporace), slovní zásoby při jednání z Italy (tu slovní zásobu, kterou zná tlumočník italštiny – anebo např. překladatel), něco málo z dopravy – tj. dopravní služby z Itálie, zcela přirozeně také nějaké té hantýrky z reálného světa, když přijedete vlastní károu na vlastní náklady do italského skladu a chcete si tam něco výhodně zakoupit.

ITALSKÝ AUTODOPRAVCE

K tomu si samozřejmě zavoláte nějakého toho autodopravce, anebo prostě zboží odvezete autem sami či případně dorazíte vlakem a výdobytky italského trhu naházíte do 2 kufrů z ´86 a jedete dalším rychlíkem zpátky do Prahy.

ITALSKÉ „OBCHODNÍ“ SLOVÍČKA A FRÁZE

Ci permettiamo di informarVi = dovolujeme si vas informovat
codice civile = obcansky zakonik
codice di commercio = obchodni zakonik
codice fiscale = DAŇOVÉ ČÍSLO KAŽDÉHO SUBJEKTU, něco jako rodné číslo
coefficiente = koeficient

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)