Lando

Share Button

Začnu těmi pohyblivými obrazy, které mě v mé paměti vyskočí jako nejvíce bizardní a nemusím jít ani moc do hloubky. Stačí si vzpomenout, co jsem zkouknul minulý týden a co jsem doporučil i svým přátelům. Někteří, kteří mě znají už řadu let se zasmály a pověděli mi něco v tom smyslu, že se ani nediví, že na takové filmy koukám. Resp. pověděli to všichni, ale každý z nich měl více či méně bouřlivou reakci. Někomu se líbily pouze výjevy z lechtivých komediálních scén, někdo měl čas kouknout i na trošku složitější a více umělecky ztvárněné italské dílo.

Samozřejmě na této i dalších podstránkách je a bude řeč o italské kinematografii 60., 70., 80. let minulého století. Snad se dotkneme i lehce let 90. ale více méně zůstaneme v té předchozí skvostné epoše. A kdyby se mě někdo zeptal, jaký film mám raději, jestli ten český, nebo ten italský, odpověděl bych mu, že oba dva. Oba styly, obě kultury považuji za jedny z nejlepších co kult filmových obrázků mohl vyprodukovat.

Nevím, koho opravdu jmenovat jako prvního a tak to vemu skutečně pěkně po italsku, zapomenu na český jazyka a vyslovím jedno jméno:

Lando Buzzanca…

Tenhle borec, patří ke klasickým raprezentatům italského samcovství… v kultovní scéně z filmu o upírech jeho zvláštní příjmení je velice podobné typu scény, jejíž pointa stojí opravdu za vzhlédnutí.

Landa Buzzancu je možno vidět i v dalších fenomenálních snímcích, např. o krásné holandské blondýně, která je opravdu krásná a vypadá neméně dobře, než dobře vypadající blonďaté Češky… Lando je ve filmu výkonným ředitelem mezinárodní firmy… Lando v komediích přesně po italsku… vše na známém video portálu.

Slovní zásoba z lekce italské upírštiny:

 

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.