Lando

Share Button

Začnu těmi pohyblivými obrazy, které mě v mé paměti vyskočí jako nejvíce bizardní a nemusím jít ani moc do hloubky. Stačí si vzpomenout, co jsem zkouknul minulý týden a co jsem doporučil i svým přátelům. Někteří, kteří mě znají už řadu let se zasmály a pověděli mi něco v tom smyslu, že se ani nediví, že na takové filmy koukám. Resp. pověděli to všichni, ale každý z nich měl více či méně bouřlivou reakci. Někomu se líbily pouze výjevy z lechtivých komediálních scén, někdo měl čas kouknout i na trošku složitější a více umělecky ztvárněné italské dílo.

Samozřejmě na této i dalších podstránkách je a bude řeč o italské kinematografii 60., 70., 80. let minulého století. Snad se dotkneme i lehce let 90. ale více méně zůstaneme v té předchozí skvostné epoše. A kdyby se mě někdo zeptal, jaký film mám raději, jestli ten český, nebo ten italský, odpověděl bych mu, že oba dva. Oba styly, obě kultury považuji za jedny z nejlepších co kult filmových obrázků mohl vyprodukovat.

Nevím, koho opravdu jmenovat jako prvního a tak to vemu skutečně pěkně po italsku, zapomenu na český jazyka a vyslovím jedno jméno:

Lando Buzzanca…

Tenhle borec, patří ke klasickým raprezentatům italského samcovství… v kultovní scéně z filmu o upírech jeho zvláštní příjmení je velice podobné typu scény, jejíž pointa stojí opravdu za vzhlédnutí.

Landa Buzzancu je možno vidět i v dalších fenomenálních snímcích, např. o krásné holandské blondýně, která je opravdu krásná a vypadá neméně dobře, než dobře vypadající blonďaté Češky… Lando je ve filmu výkonným ředitelem mezinárodní firmy… Lando v komediích přesně po italsku… vše na známém video portálu.

Slovní zásoba z lekce italské upírštiny:

 

------------------------------------------------

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.