Kde italština čerpá zdroje slov

Share Button
  1. Zdroje slov: Italština jako románský jazyk čerpá mnoho slov ze svého latinského původu. Tyto latinské kořeny se často zachovávají v italských slovech a mohou být identifikovány na základě podobnosti s latinskými slovy. Například:
  1. Přejímání slov z jiných jazyků: Stejně jako v mnoha jiných jazycích, italština také přejímá slova z jiných jazyků, zejména angličtiny. Tato slova jsou často přizpůsobena italské výslovnosti a pravopisu. Například:
  1. Morfologická variabilita: Italština má také morfologickou variabilitu, což znamená, že některá slova mohou mít různé tvary v závislosti na gramatických kategoriích, jako je rod, číslo, pád atd. Například:
  1. Významové odstíny: Morfologie italských slov může také vyjadřovat významové odstíny a jemné nuance. Například, pomocí různých koncových přípon a změn v kořenech slov může být vyjádřen například způsob činnosti, množství, místo nebo časový rámeček. Například:

Italská morfologie je rozmanitá a obsahuje různé aspekty tvarování slov. Studium těchto aspektů vám pomůže rozšířit slovní zásobu, pochopit význam slov a používat je správně v kontextu. Důkladná znalost italské morfologie vám umožní lépe porozumět a komunikovat v italštině.

------------------------------------------------ MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)