Italská pohádka pro dospělé na dobrou noc

Share Button

 

Co se týká italských pohádek, dá se najít samozřejmě dnes už cokoliv. Kdo si to vzrušení raději ale nechá na potom, tj. někdy až poté, co se všechno naučí a chce-li začít v učení třeba i nějakou četbou italských pohádek, tak asi směle od toho.

Návod, jak v italštině číst pohádky a jiné texty

Záleží však na úrovni. Pokud máte úroveň italštiny, více bazální, tj. nerozumíte jiným textům, než vyloženě nějaké zjednodušené četbě, tak asi nemá cenu dělat cokoliv dalšího. Ona ta samotná četba a porozumění textu, není jen o slovní zásobě, ale také o gramatice, o syntaxi, o morfologii slov – o kontextu, o italských reáliích. Gramatiku musíte mít fakt výbornou. No zkrátka, když tohle všechno máte, anebo to máte na 90 %, ta se klidně můžete pustit do složitějších textů. Pokud alespoň zprvu rozumíte něčemu, směle do toho. Ono se to po přečtení 2 knížek samo podá.

(Film: La Ragazza del Vagone Letto (1979)) – „Dívka z lůžkového vozu“, tak dobrou noc !

------------------------------------------------ MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)