Dotaz na dětskou učebnici „AMBARAMBA“

Share Button
Na Vašich stránkách jsem našla doporučení na učebnici Ambaraba pro deti. Obracím se na Vás jako na odborníky se zkušeností. Mám téměř osmiletou dceru se zájmem o jazyk, takže mě učebnice zaujala (děkuji za tip) a začínáme se učit. Její první dotaz byl, co znamená „Ambaraba“. Já jsem ve slovníku neuspěla a na internetu dohledala pouze souvislost s italskou říkankou pro děti, kde prvnímu verši není připisován jasný význam. Volně bych jí to tedy přiblížila jako např. nonsensové slovo ententyky.. Je to adekvátní, nebo je vhodnější jiný výraz? Předpokládám, že s touto otázkou se potká každý učitel italštiny v Čechách, který tuto učebnici na různých úrovních používá :-).
————
Naše odpověď:
Ke slovu „Ambarabá“. Dle vyjádření rodilého mluvčího, italsky: „È una parola senza significato. È parte di una filastrocca per bambini“, a jak jste předpokládala, jedná se opravdu o slovní hříčku, stejně tak jako ententýky-dva špalíky, ale s tím rozdílem, že u „ententýky“ známe původ. Jedná se o původně odvozeninu, z němčiny – tedy germanismus v českém jazyce. My germanismy řešíme v našem sudetsko-českém slovníku, který nadále ve vylepšeném provedení řešíme také ZDE.

------------------------------------------------

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)