Co je našrocený učitel italštiny

Share Button

Tak trošku blázen – fanatik, který italštinou žije. Nejlépe, ale to se málo stává, když může být i překladatelem současně. Jak mi tuhle jedna známá překladatelka napsala „kdo vládne italštinou, nebude to přeci učit“… no, mě se to stalo. Poměr výuky, vs. překlad byl asi: 1:1. Nicméně, ani ta výuka nebyla příliš jednostranná: právní kanceláře + pro ně opět překlady a korektury textů. + řada (dalších) zajímavých klientů a míst, kde všude se učilo.

PŘIVÝDĚLKY S ITALŠTINOU

Do toho takové různé přivýdělky s italštinou, jako tlumočení ve filmové produkci, příprava herců na role – kde zazněla italština, atp… To se prostě nedalo nedělat (do toho jsem si prostě ještě občas někde zahrál a při tom v maskérně „učil herečky italsky“)! Na hřebík jsem to pověsil až v roce 2013, to jsem přešel už plně do managementu překladatelské agentury.

SLOVÍČKA: 

 

MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Comments

No comments yet.

Leave a comment