Překladatele bolí hlava

Share Button

Dobrý den.
K předchozímu překladu.
Mě ještě včera tak třeštila po té horečce hlava, že jsem nakonec volal klientovi, že ten druhý překlad nebude, že jsem to zadal někomu jiném a že to nezvládáte bez slovník, tak jak jste říkala a že já se omlouvám a že ať to teď vyjímečně daj externě agentuře pro moji nemoc.
Což byla ale formulace, která naprosto vzbudila nedůvěru… byl jsem si toho vědom, mrzelo mě to, ale musel jsem mu vyhovět a stáhnout to. Jsou to klienti, pro které dělám několikrát do měsíce a máme spolupráci absolutně bezchybnou, tak mi odpustťě tuhle koncovku nedůvěry vudči vám.
Já bych dané překlady zvládnul za hodinu a půl a se slovníkem co mám v počítači, ale jsou věci (např. komunitární právo) u kterých si ani neškrtnu, každej umíme něco.
Tak je mi líto, že se vám to takhle babrá, i technicky.
Jako revanš navrhuju (chtěla jsem to brát jako dovzděláváni), že až se sejdeme, tak vám ukážu jak se překládají plné moci na vlastní oči, povím vám a doinstaluju do PC kdejaký překladatelský trik.
Víte, já něketeré překlady sice dělám za málo, ale mám je a to je pro mě důležitější. Měl bych asi problém jít dělat do italské firmy, to už bych raději šel třeba zametat ulice, ale překlady mě pořád moc baví.

Paní Talichová, máte u mě finannce za tu korektutu, probereme s odstupem času.
Já jsem dnes už trochu fit a začínám dělat na té technice – přes trados. Já ho instaloval také před několika týdny a má praxe je krátká, ale funguje to.

Musíte nejprve ten program SMAC 2,7, v něm změnit ten kód (dle instrukci v ZIP balíku – how to) a pak teprve instalovat Trados. Pokud chcete tu techniku dělat se mnou, tak to udělejte, neb jsem v obrovském zpoždění, mám to fakt někdy o tom, že ty lidi to potřebují rychle. ONA

------------------------------------------------ MOŽNÁ TAKÉ HLEDÁTE: Co dělá Ital... Co říkají Italové firemní kurzy italštiny italská gramatika italská hudba italská kniha italská slovesa italská slovní zásoba italská slovíčka Italská zájmena italské fráze italské knihy italské písničky italské předložky italské příklady vět Italské učebnice italský konjunktiv italština pro samouky italština pro zpěváky Italština Skype jak se řekne kurz manažerské italštiny kurzy italštiny kurzy italštiny pro školáky Kurzy italštiny v Praze kurzy pro pokročilé kurzy pro umělce kurzy pro začátečníky Lekce italského jazyka lekce italštiny Skype lingua ceca - interprete obchodní italské fráze obchodní korespondence on-line kurz italštiny Právní italština překladatelské anekdoty překlady do italského jazyka překlady italštiny Skype italština Skype lekce slovesa základní učebnice italštiny učitel skype výuka italského jazyka výuka italštiny

Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.