Italština po Skype: Nečekané momenty ve výuce 🇮🇹💻

Share Button

Učit se nový jazyk může být výzvou, obzvlášť přes Skype, kde se mohou objevit neočekávané momenty. Během jedné z lekcí lektor zahájil hodinu s frází: „Comincio a studiare…“ (Začínám studovat…). Polosvlečená studentka, která zřejmě nečekala, že video bude zapnuté, rychle zakryla kameru, ale pokračovala v konverzaci. „Infinitivní předložková vazba…“, odpověděl lektor, zdánlivě nijak nerušený.

„Comincio a studiare l´italiano…“, napsal lektor, zdůrazňujíc, jak by měla fráze znít správně. Studentka, již plně oblečená, se vrátila před kameru a vypadala trochu zmateně: „Studio solo a casa mia… Studuji pouze doma…“ Málem by se dalo slyšet, jak si pod nosem říká, že už si na příště zapamatuje, aby si před zapnutím kamery oblékla.

Lektor se rychle vrátil k tématu: „Studio da sola? Studia tanto?“ (Studuješ sama? Studuješ hodně?). Studentka, stále trochu zmatená, ale snažící se zachovat si klid, odpověděla: „Studio ogni giorno, ma solo un´ora…“ (Studuji každý den, ale jen hodinu…).

A tak pokračovala lekce, plná gramatiky, smíchu a několika nečekaných momentů, které dodaly celé hodině nevšední nádech. Příště si určitě oba zapamatují, že Skype má svá úskalí! 😅💻🇮🇹

------------------------------------------------

Audio knihy v Italštině

Comments

No comments yet.

Leave a comment

(required)

(required)